Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

problemy z zus'em


arek86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Parę miesięcy temu złamałem poważnie nogę. Na okresie próbnym w pracy. Umowa nie została ze mną przedłużona i organem który wydawał mi co miesiąc pieniądze był ZUS. Niestety po paru miesiącach z własnej winy albo głupoty zapomniałem udać się do lekarza aby przedłużył zwolnienie dla ZUS`u przez co nie mam obecnie żadnych środków do życia. Moje pytanie jest następujące czy jest jakaś możliwość uzyskania środków pieniężnych co miesiąc ? a jeśli tak to co powinienem uczynić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie Panu dać odpowiedzi w zakresie odszkodowania z ZUS, albowiem ubezpieczenia społeczne nie są przedmiotem mojego zainteresowania, wiec nie chcąc Pan wprowadzać w błąd zachęcam do przejrzenia stron ZUS: http://www.zus.pl/

Możliwe jest, że istnieją również inne sposoby uzyskania odszkodowania, nie tylko z ZUS, lecz to zależy czy posiadał Pan w dniu wypadku ubezpieczenie NW lub wypadek był spowodowany zawinieniem pracodawcy, jeśli tak to proszę bliżej opisać sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam serdecznie . Postaram się zwięźle ,w 2004 r doznałam wypadku przy pracy ZUS ustalił uszczerbek z którym się nie zgodziłam i sprawa trafiła do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w 2005r od tego czasu były ponowne orzeczenia z którymi Zus się nie zgadzał ,ostatecznie po kilku latach uznał przyznany trwały uszczerbek tylko te pieniądze które dostanę dziś nie mają takiej wartości jak lat temu trzy, wiem zkąd inon,że zus jestzwolniony z płacenia odsetek ,czy to prawda ?i czymogę wnioskować ozwaloryzowanie mi przyznanego odszkodowania 23.10.2008r ostatnie mam nadzieje posiedzenie proszę o pomoc . Pozdrawiam aga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
dzień dobry ma m problem i nie wiem czy dobrze trafiłam u mojego męza wypadł dysk zrobiła sie przepuchlina co łączyło sie z ogromnym bólem lekaże zwodzili nas jak się dało az przepuchlina zaczęła uciskac na nerw i go uszkodziła ma porażenie lewej stopy ,stopa jest bezwładna ,był też w sanatorium i nic nie pomogło teraz jest na zasiłku rehabilitacyjnym na okresie 4-ch miesiecy smieszny okres i znów wysyłają do sanatorium .jak mozna odołac sie od wyjazdu wiedząc ze ma ograniczone rehabilitacje gdyz jest ryzyko uszkoszdzenia nawet rdzenia ,lekarze nawet nie chcą ryzykowac z operacją prosze o pomoc i z góry dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...