Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek taxi


annagabi
 Share

Recommended Posts

Witam!

Kierowca taksówki którą jechałam spowodował wypadek, w wyniku którego zostałam poważnie ranna . Doznałam złamania kręgu szyjnego ,złamania zęba obrotnika ,złamania obojczyka , złamania kości ramiennej , złamania szczęki i oczodołu. Rany cięte na skórze twarzy i głowy plus blizny po operacyjnym leczeniu owych złamań (zespolenie śrubami i płytkami). Jestem trzeci miesiąc na zwolnienieniu , w tym 2 tygodnie byłam w szpitalu. Wciąż noszę kołnierz ortopedyczny i szynę odwodzącą na rękę.

Mam pytania:

Czy fakt ,iż była to jazda taksówką ( a więc usługa) ma wpływ na wysokosc odszkodowania?

Czy fakt , iż posiadam dwójkę maleńkich dzieci -6 miesięczne i dwuletnie , którymi kompletnie nie mogę się opiekowac może stanowic jedną z podstaw do uzyskania zadoścuczynienia z tytułu poniesionej krzywdy psychicznej?

Czy konieczne jest dostarczenie TU szczegółowej historii leczenia , czy zazwyczaj wystarcza wypis ze szpitala?

Czy TU żąda protokołu wypadkowego, czy wystarczy notatka z policji?

 

No i nieśmiertelne pytanie o wysokośc ewentualnego zadoścuczynienia o jakie mogłabym wystąpic w powyższej sytuacji.

 

Będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania

Link to comment
Share on other sites

Fakt wystąpienia wypadku podczas jazdy taksówką nie ma żadnego wpływu na wysokość odszkodowania. Wysokość zadośćuczynienia jest zależna od rozmiaru krzywdy czyli cierpienia fizycznego i psychicznego, w tym również niemożność sprawowania opieki nad własnymi dziećmi. Udowodnienie krzywdy polega na przedstawieniu twierdzeń i dowodów w postaci dokumentacji medycznej itp. Udowodnienie zajścia wypadku może być dokonane zarówno poprzez przedstawienie notatki z policji albo innego urzędowego dokumentu.
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za lakoniczną i nic nie wnoszącą odpowiedź. W dodatku sprzeczną z informacjami uzyskanymi w biurze rzecznika ubezpieczonych w części dotyczacej odpowiedzialności za wykonanie usługi. Z państwa usług na pewno nie skorzystam.
Link to comment
Share on other sites

Proszę więc podzielić się informacją jaką uzyskała Pani od Rzecznika Ubezpieczonych. Ani Kodeks Cywilny ani ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych nie różnicuje odszkodowania ze względu na to czy wypadek powstał w związku z korzystanie z płatnej czy darmowej usługi - jeśli twierdzi Pani inaczej to niestety jest Pani w błędzie.

 

Poza tym jest to forum, gdzie udziela się odpowiedzi na konkretne pytania, a nie świadczy pomoc prawną w zakresie szczegółowych zasad postępowania. Jeśli ktoś szuka kompleksowej pomocy to przedstawia dokumentację, bowiem dopiero wtedy można udzielić pomocy. Natomiast odpowiedzi odnoszą się wprost do Pani zapytań co łatwo można zauważyć. pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...