Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wycena odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu po wypadku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam maly problem. Niedawno uczestniczylam w wypadku. Kierowca samochodu, ktorym jechalam zasnal za kierownica, zjechal na lewy pas drogi i uderzyl w drzewo. Kierowca, (moja bardzo dobra kolezanka) zginela na miejscu. Ja mialam zlamany nos, poobijane zebra, drobne rany glowy i ogolne potluczenia ciala. W szpitalu zatrzymano mnie tylko na parogodzinnej obserwacji.Wczesniej duzo podrozowalam a teraz boje sie jezdzic samochodem, nie moge spac. Z firmy, ktora ubezpieczala samochod dostalam wezwanie na komisje lakarska w zwiazku z odszkodowaniem. Komisja sie odbyla i czekalam na decyzje. a teraz dostalam pismo, ze mam przyniesc im pismo, w ktorym opisuje jak wysokiego odszkodowania oczekuje wraz z uzasadnieniem. Czy to w ogole jest normalne, ze najpierw wzywaja mnie na komisje a pozniej chca takie pismo? jak mam je napisac i jakiej sumy powinnam oczekiwac? Dziekuje bardzo za odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość Pani odszkodowania powinna być uzależniona zarówno od rodzaju obrażeń fizycznych, ale także od ujemnych przeżyć psychicznych (czyli odszkodowanie powinno uwzględnić Pani lęki i problemy ze snem) . Dlatego wszystkie okoliczności, które wpływają na doznaną krzywdę należy spisać w postaci odrębnego oświadczenia i przedstawić ubezpieczycielowi. W piśmie tym powinna Pani opisać wszystkie negatywne skutki wypadku, a w szczególności uwzględnić doznany ból, cierpienie oraz problemy psychiczne. W przypadku sumy o jaką możesz się ubiegać nikt nie jest w stanie określić rzetelnie tej kwoty bez wglądu w dokumentacje. Jednak powinnaś poszukać podobnych przypadków i na tej podstawie możesz ubiegać się o konkretną kwotę. Pamiętaj aby w tym piśmie szczegółowo opisać problemy i negatywne konsekwencje mające związek z danym wypadkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...