Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

URAZ PONIESIONY W SZPITALU


noelia20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

ptrzebna mi pomoc...

Moja babci przebyła zawał serca- naszczęście to silna kobieta:)

Niestety przed kilkoma dniami przewróciła sie i odnosła poważne stłucznaia na terenie szpitala (pielegniarki wola poogladac TV zamiast zainteresowc się potrzebami podopie cznych). Dzis juz prawie poniedziałek a od wypadku mojej babci mineło juz prawie 4 dni i nikt nie interesuje sie jej osoba!!!! Nadal leży na oddziale kardiologicznym!!! Był u niej ortopeda ale pomacalł i poszedł tak jaky była kims kto nie zasługuje na zainteresowanie, choc ból sprawia jej każdy najmniejszu ruch!!!!

Co mam robić? Czy moge zagrozic jakos szpitalowi tak, żeby wreszcie zaintesowali się moja babcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wypadek babci miał miejsce w szpitalu to można starać się odszkodowanie od ubezpieczyciela OC szpitala. Szczególnie u osób starszych tego typu urazy wywołują wiele negatywnych konsekwencji dlatego też szpital powinien zająć się tą sprawą. Kierując roszczenie do ubezpieczalni należy dokładnie opisać miejsce i okoliczności wypadku, warto powołać się także na niezależnych świadków.

 

Może Pani powołać się również na warunki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej ujętych Uchwałą nr 70/99 zarządu TU X SA z dnia 29 października 1999 r., regulujących zakres udzielonej w ramach zawartej umowy ubezpieczenia ochrony gwarancyjnej, ubezpieczyciel udziela ochrony ubezpieczeniowej, jeśli osobie ubezpieczonej (w tym przypadku szpitalowi, w którym leczy się Pani babcia) można przypisać odpowiedzialność za powstałą szkodę. Czyli zgodnie z tą zasadą Pani babcia ma prawo do odszkodowania za wypadek, który miał miejsce w szpitalu, a nie ponosi za niego winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...