Jump to content
Forum Odszkodowania

URAZ PONIESIONY W SZPITALU


noelia20
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

ptrzebna mi pomoc...

Moja babci przebyła zawał serca- naszczęście to silna kobieta:)

Niestety przed kilkoma dniami przewróciła sie i odnosła poważne stłucznaia na terenie szpitala (pielegniarki wola poogladac TV zamiast zainteresowc się potrzebami podopie cznych). Dzis juz prawie poniedziałek a od wypadku mojej babci mineło juz prawie 4 dni i nikt nie interesuje sie jej osoba!!!! Nadal leży na oddziale kardiologicznym!!! Był u niej ortopeda ale pomacalł i poszedł tak jaky była kims kto nie zasługuje na zainteresowanie, choc ból sprawia jej każdy najmniejszu ruch!!!!

Co mam robić? Czy moge zagrozic jakos szpitalowi tak, żeby wreszcie zaintesowali się moja babcia?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli wypadek babci miał miejsce w szpitalu to można starać się odszkodowanie od ubezpieczyciela OC szpitala. Szczególnie u osób starszych tego typu urazy wywołują wiele negatywnych konsekwencji dlatego też szpital powinien zająć się tą sprawą. Kierując roszczenie do ubezpieczalni należy dokładnie opisać miejsce i okoliczności wypadku, warto powołać się także na niezależnych świadków.

 

Może Pani powołać się również na warunki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej ujętych Uchwałą nr 70/99 zarządu TU X SA z dnia 29 października 1999 r., regulujących zakres udzielonej w ramach zawartej umowy ubezpieczenia ochrony gwarancyjnej, ubezpieczyciel udziela ochrony ubezpieczeniowej, jeśli osobie ubezpieczonej (w tym przypadku szpitalowi, w którym leczy się Pani babcia) można przypisać odpowiedzialność za powstałą szkodę. Czyli zgodnie z tą zasadą Pani babcia ma prawo do odszkodowania za wypadek, który miał miejsce w szpitalu, a nie ponosi za niego winy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...