Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek w pracy(przeciecie boschem)

capur
 Share

Recommended Posts

doznalem wypadku na terenie budowy w londynie ciolem kostke(kamienna) uszczerbala sie tarcza podczas ciecia kostke odrzucilo do tylu a boscha do przodu przecielo mi stope mam zerwane sciegno i prysnieta kosc.pracuje w angielskiej firmie jestem ubezpieczony i legalnie robie.czy nalezy mi sie jakies odszkodowanie i ile nalezy mi sie chorobowego bo 1 miesiac mam miec gips a drugi rechabilitacje co robic??? dziekuje z gory!!!!!!

Witam,

Jeżeli wypadek nie był z Twojej winy to masz prawo do odszkodowania. Okoliczności wypadku- jego przebieg, świadkowie mają w podobnych sprawach bardzo duże znaczenie. Dodatkowo zbierz wszystkie dokumenty medyczne (zaświadczenia lekarskie, skierowania, rachunki za zakup leków, karty rehabilitacji itp.). Roszczenie można kierować do ubezpieczalni sprawcy. Ta z kolei ma 3 miesiące na ustosunkowanie się do naszego wniosku. W przypadku gdy ubezpieczalnia odrzuci swoje wnioski musi udokumentować swoje stanowisko. Niestety w wielu przypadkach ubezpieczalnie proponują podpisywanie ugody, która nie zawsze jest korzystna dla poszkodowanego i uwalnia ubezpieczalnię od dalszej odpowiedzialności, więc przed podpisaniem takiego dokumentu należy sprawę dokładnie przemyśleć. Zastanawiałeś się nad skorzystaniem z pomocy prawnika? Jeśli chodzi o długość zwolnienia chorobowego nie jestem w stanie pomóc Ci w tej kwestii.