Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kalkulacja naprawy PTU SA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 3 tygodnie temu mialem kolizję drogową nie z mojej winy. Na skrzyżowaniu wymuszono mi pierwszeństwo i auto uderzyło mi w lewy bok. Wezwałem policje, po 4 dniach był rzeczoznawca oszacować szkody i wydawało sie wszystko ok. Do momentu jak przysłano mi kosztorys naprawy-2165zl. Mam Bmw 525d z 2000r kombi. Uszkodzone mam tylnie lewe drzwi tak że nie nadaja sie na wyklepanie-wszystkie listwy powgniatane, silnik od szyby elektrycznej urwany , przednie prawe sa lekko wgniecione. Ponieważ w tylnich drzwiach posiadam poduszke powietrzną(która na szczęście nie wystrzeliła) zapaliła sie kontrolna poduszki na tachometrze. Szybę w tylnich drzwiach mam przyciemnioną. Szyba jest cała ale trzeba ją przełożyć do nowych drzwi a to juz tez wszystko kosztuje.

Koszt lakierowania wycenili mi na 550zł z czego 250 to farba. To zostaje 125zł za pomalowanie elemenu. Całkowita robocizna to 300zł. Dodam że wcześniej auto było bezwypadkowe i wszędzie z orginalnym lakierem. A teraz będę mial powypadkowe i malowane!!!!!!!!!!

Napisałem odwołanie, ale niestety żadnej reakcji. Za tydzień muszę opłacic ubezpieczenie i zrobić przegląd, a auto stoi nadal niesprawne. Do pracy muszę niestety dojezdżać pożyczonym.

Zaczyna mi to wszystko działać na nerwy.

Proszę o poradę co dalej???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
najlepiej udaj się do rzeczoznawcy, który by ocenił szkody w pojeździe, sporządził własną wycenę (w zależności od szkód w samochodzie jest to koszt od 500-1000 zł, ale jest szansa na uzyskanie zwrotu w przypadku zasadności roszczeń!). Z taką wyceną możesz śmiało iść do TU (nie dosłownie!) i wskazać ich nieprawidłowości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bicie piany nic nie da, trzeba się decydować na konkretne rozwiązania - załatwiasz fakturę, albo idziesz do sądu jeśli masz na to czas i ochotę, ale zapytam tylko tak, powiedzmy prywatnie, ile będzie Cię rzeczywiście kosztowała naprawa? 500 zł drzwi z allegro, lakierowanie dwóch elementów (zakłądam, że nie metalik) góra 800 z przezbrojeniem, to nadal mnij niż te 2100. Nikt Ci również nie broni oddać samochód do ASO BMW na naprwaę bezgotówkową, ale wtedy nic nie zostanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo do naprawy bezgotowkowej w jakim chcesz warsztacie , oddaj do aso.

Z tymi zlodziejami niema zartow, mi kedys wycenili naprawe polamanego zderaka bez odkrecania.

ZAWSZE WZYWAJCIE POLICJE DO WYPATKOW Z PTU. Nie beda was (poszkodowancyh) moze mieli za zlodzieji !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...