Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

... art.822 k.c.


Rekomendowane odpowiedzi

... jestem współwłaścicielem (razem z kolegą) i kierowcą pojazdu który uległ uszkodzeniu przez inne auto prowadzone i należące tylko i wyłącznie do mojego kolegi. Zgłosiłem szkode osobiście i po kilku dniach na adres kolegi (współwłaściciela) przyszła korespondencja iż odszkodowanie nie może zostać przyznane gdyż jest sprawcą i poszkodowanym zarazem ... powołując sie na artykuł 822 k.c. Jako współwłaściciel uszkodzonego auta zostałem kompletnie zignorowany i nie traktowany jako osoba trzecia a przecież nie jestem współwłaścicielem auta sprawcy !!!

Proszę o porady ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zakładam, że kolega, o którym piszesz jest jedną i tą samą osobą, a szkoda dotyczy mienia, a konkretnie uszkodzeń w pojeździe, zaś szkoda została zgłoszona z ubezpieczenia obowiązkowego. Pismo, nawet odmowne, powinno zostać doręczone również Panu. Jednak samo stanowisko ubezpieczyciela jest zgodne z prawem.

Zgodnie z art. 38 ust. 1 pkt 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych "Zakład ubezpieczeń nie odpowiada za szkody polegające na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie mienia, wyrządzone przez kierującego posiadaczowi pojazdu mechanicznego; dotyczy to również sytuacji, w której posiadacz pojazdu mechanicznego, którym szkoda została wyrządzona, jest posiadaczem lub współposiadaczem pojazdu mechanicznego, w którym szkoda została wyrządzona". Zapis ten wskazuje, że szkoda w mienu nie zostanie zrekompensowana jeśli została wyrządzona przez współposiadacza pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...