Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

sprawa rozwodowa z wypadkiem w tle


marciaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

serdecznie witam wszystkich na tym forum mam takie pytanie czy mozna coś z tym zrobić

miałam wypadek samochodowy z "mężem" - sprawcą. Od dłuższego czasu żyliśmy w zasadzie w separacji osobno, on miał jakąś inną kobietę. Jakiś czas temu tamta go zostawiła i miał fatalny nastrój, zaczął się na mnie wyżywać, drzeć, było strasznie.

jakiś czas później jechaliśmy samochodem i on specjlalnie uderzył w drzewo, chyba po to aby nas oboje zabić!!

na szczęście (jeżeli można o szczęściu mówić!) mam tylko złamaną miednicę, on przeżył i ma się dobrze. policja uznała go winnym, gdy opowiedziałam co się stało dodatkowo prokuratura chce mu postawić zarzuty znęcania na de mną. ja chce być oskarżycielem posiłkowym (tak mogę??) i chce wnieść o rozwód. jak to mam zrobić wszystko? w jakiej kolejności, szukam pranwika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że przysługują Pani roszczenia, o których wspomina Pani w swoim opisie. Jeżeli jest Pani zdecydowana na rozwód, można złożyć pozew niezależnie od toczącego się postępowania karnego, które jak rozumiem zostało wszęte przez Prokuraturę z urzędu. Oczywiście, że przysługuje Pani prawo do występowania w sprawie jako oskarżyciel posiłkowy, jednakże dopiero na etapie postępowania sądowego. Jeżeli nie ma Pani dostępu do prawnika (w tym przypadku najlepiej adwokata, żeby mógł zająć się wszystkimi sprawami) to proszę skontaktować się z biurem Campter- zostanie Pani skierowana do adwokata, który rzetelnie zajmie się Pani sprawami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Trzeba pamiętać, że pozew o rozwód będzie skuteczny jedynie wówczas jeśli wykaże się trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Samo znecianie się nie jest jeszcze taką dostateczną przesłanką, chociaż otwiera drogę ku temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...