Jump to content
Forum Odszkodowania

sprawa rozwodowa z wypadkiem w tle


marciaa
 Share

Recommended Posts

serdecznie witam wszystkich na tym forum mam takie pytanie czy mozna coś z tym zrobić

miałam wypadek samochodowy z "mężem" - sprawcą. Od dłuższego czasu żyliśmy w zasadzie w separacji osobno, on miał jakąś inną kobietę. Jakiś czas temu tamta go zostawiła i miał fatalny nastrój, zaczął się na mnie wyżywać, drzeć, było strasznie.

jakiś czas później jechaliśmy samochodem i on specjlalnie uderzył w drzewo, chyba po to aby nas oboje zabić!!

na szczęście (jeżeli można o szczęściu mówić!) mam tylko złamaną miednicę, on przeżył i ma się dobrze. policja uznała go winnym, gdy opowiedziałam co się stało dodatkowo prokuratura chce mu postawić zarzuty znęcania na de mną. ja chce być oskarżycielem posiłkowym (tak mogę??) i chce wnieść o rozwód. jak to mam zrobić wszystko? w jakiej kolejności, szukam pranwika.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że przysługują Pani roszczenia, o których wspomina Pani w swoim opisie. Jeżeli jest Pani zdecydowana na rozwód, można złożyć pozew niezależnie od toczącego się postępowania karnego, które jak rozumiem zostało wszęte przez Prokuraturę z urzędu. Oczywiście, że przysługuje Pani prawo do występowania w sprawie jako oskarżyciel posiłkowy, jednakże dopiero na etapie postępowania sądowego. Jeżeli nie ma Pani dostępu do prawnika (w tym przypadku najlepiej adwokata, żeby mógł zająć się wszystkimi sprawami) to proszę skontaktować się z biurem Campter- zostanie Pani skierowana do adwokata, który rzetelnie zajmie się Pani sprawami.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Trzeba pamiętać, że pozew o rozwód będzie skuteczny jedynie wówczas jeśli wykaże się trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Samo znecianie się nie jest jeszcze taką dostateczną przesłanką, chociaż otwiera drogę ku temu.
Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...