Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek przy pracy - procedura z ZUS


patja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś czas temu "przytrafił" mi się pierwszy w mojej karierze bhpowca wypadek przy pracy: poszkodowana poślizgnęła się na mokrej posadzce i upadła na kolana, a chwilę później zemdlała i uderzyła głową o podłogę. Oczywiście zakwalifikowałam to jako wypadek przy pracy i wypełniłam protokół oraz kartę statystyczną. Problem dla mnie stanowi ZUS, gdyż nigdy nie załatwiałam sprawy związanej z odszkodowaniem. Poszkodowana wypełniła wniosek o jednorazowe odszkodowanie, a teraz otrzymałam wypełniony druk N-9. Nie wiem tylko, czy jest jakiś okres czasu, w którym należy przekazać dokumenty do ZUS od momentu zakończenia leczenia, gdyż całe kompletowanie w/w dokumetów trwało już kilka tygodni. Poza tym nie wiem też, jakie dokumenty oprócz tych i protokołu należy przekazać do ZUS. Coś słyszałam o prośbie pisemnej do ZUS, ale nawet nie wiem, jakie informacje tam powinny być zawarte.

Z góry dziękuję bardzo za wszelkie informacje i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patja - terminu generalnie nie ma, ale pamiętaj, ze druk N9 wazny jest TYLKO 30 dni.

Oprocz wniosku poszkodowanego i druku N9 przesylasz oryginal protokolu powypadkowego i zalaczniki. Moga byc kopie zalacznikow, ale MUSZA BYC POTWIERDZONE podpisem (np, Twoim) i pieczatką za zgodnosc z oryginalem.

 

Podaj swojego maila - wysle Ci wzor wniosku poszkodowanego do ZUSu, na tym wniosku są wszystie niezbędne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Cieszę się niezmiernie, że znalazłam to forum i jak widzę życzliwych ludzi :) Pracuje jako bhpowiec od roku i powiem szczerze, że w większości rzeczy się jeszcze nie orientuję. Mój adres e-mail: patja@poczta.fm. Z góry dziękuję za przesyłkę i pozdrawiam. Patja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...