Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Trudna sytuacja - prosze o porade.


kamil120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na poczatku czerwca ja (kierujacy) i moja dziewczyna (pasazer) mielismy lekki wypadek komunikacyjny z winy drugiego kierowcy. Poniewaz moja dziewczyna byla juz po jednym b. powaznym wypadku, od razu nim zjawila sie policja zostala przez rodzine odwieziona do szpitala, gdzie spedzila 2 dni i dostala a wypisie rozpoznanie: URAZ LEWEJ CZESCI GLOWY (zderzylismy sie glowami) i zalecone okresowe kontrole u neurologa. Ja zostalem na miejscu do przyjazdu policji zeby zlozyc zeznania i zajac sie wrakiem mojego auta. Na miejscu panowal straszny galimatias - osiedle domkow jednorodzinnych, gdzie mnie jako "obcemu" chciano wmowic wine. Policjant stwierdzil wine drugiego kierowcy. NA PEWNO MOWILEM MU, ZE WIOZLEM PASAZERA, KTORY POJECHAL DO SZPITALA, ALE NIE PAMIETAM CZY PODAWALEM DANE Moje odszkodowanie za szkody rzeczowe juz otrzymalem.

 

Teraz pytanie: Jak moja dziewczyna moze starac sie o odszkodowanie za szkody osobowe w tym wypadku? W swoich roszczeniach w firmie ubezpieczeniowej nie wpisywalem nic, poniewaz rozumialem to jako MOJE roszczenia. Czy jest mozliwosc uzyskania odszkodowania gdy zeznam, ze byla ona pasazerka mojego pojazdu choc z nazwiska ani imienia nie figuruje w raporcie/notatce? Jak to ew. poprowadzic po kolei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, może się śmiało domagać zadośćuczynienia za wypadek. Mówisz, że nie ma jej w notatce? A sprawca potwierdził jej obecność albo świadkowie? W ostateczności jest jeszcze wypis ze szpitala, przecież tak bez niczego się tam nie trafia...

Masz jakichś świadków?

A Ty zgłosiłeś już roszczenia za szkody osobowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadnych roszczen odnosnie szkod osobowych nie mialem. Zglosilem szkody rzeczowe i za auto juz dostalem pieniadze; pozostale roszczenia sa w trakcie realizacji. Dziewczyna ma wypis ze szpitala. Niestety wypadek mial miejsce na osiedlu, na ktorym ja bylem obcy, w zwiazku z czym wszyscy, ktorzy sie zeszli byli przeciw mnie. Potwierdzic jej obecnosc tam moge ja. Dzieki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...