Jump to content
Forum Odszkodowania

Statystyczna karta wypadku


patja
 Share

Recommended Posts

Mam pytanko odnośnie statystycznej karty wypadku, a dokładnie chodzi mi o moment, w którym ma zostać wysłana część II uzupełniająca - czy czeka się 6 miesięcy od momentu zaistnienia wypadku, czy po zakończeniu leczenia przez poszkodowanego przesyła się ją do US (w tym przypadku nie znam terminu jej wysłania). Z góry dziękuję za odpowiedź. Pat
Link to comment
Share on other sites

Proszę o informację. W małej firmie w przeciągu 3 lat było kilka wypadków przy pracy ale z żadnego wypadku nie była sporządzona statystyczna karta wypadku . Co mamy zrobić z tym faktem. Proszę o informacje co mamy zrobić. Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

a doznałeś szkody w wypadku? najlepiej zgłosić do inspekcji pracy, pracodawca powinien raportować wypadki. Macie w zakładzie bhpowca?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Patja, II cz. wysyla sie po zakonczeniu leczenia - nie pozniej niz w ciagu 6 miesiecy od wypadku.

 

Generalnie, w wiekszosci przypadkow znamy moment zakonczenia leczenia - tj. z pewnoscia dowiadujemy sie o tym w chwili gdy poszkodowany sklada wniosek o wyplate jednorazowego odszkodowania.

Wowczas my dolaczamy dokumentacje do ZUSu a tym samym wiemy (z N9), ze leczenie zostalo zakonczone i mozemy wyslac II cz. SKW do Urz. Statyst.

Zeby jednak na pewno nie doszlo do przegapienia terminu - ja mam w zwyczaju (i nie mam nic przeciwko nasladowaniu;-) na 1-szej stronie dokumentacji naklejac zolta karteczke samoprzylepną z terminem, w ktorym minie 6 m-cy i napisem: wyslac II cz. SKW.

Jesli tej karteczki nie mam na dokumentacji, to wiem, ze mam sprawe juz zalatwioną (czyli wyslalam juz obie czesci SKW) a jesli jeszcze jest to sprawdzam wyrywkowo w kadrach, czy poszkodowany jeszcze jest na zwolnieniu czy juz pracuje.

I albo karteczka "siedzi" sobie tam dalej do zakonczenia leczenia albo - jesli juz jest zdrowy - robie II cz. SKW i karteczkę wyrzucam;-))

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze w związku ze statystyczną kartą cz. II pytanko:

- liczba dni niezdolności do pracy (znana w momencie wypełniania części II) - czy tutaj przepisuję liczbę dni, którą podałam w części I, jeśli poszkodowana już nie była dłużej na L4?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...