Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za samochod zarejestrowany w Wlk. Brytani.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przyjechałem na urlop samochodem zarejestrowanym w Wlk. Brytani. Jestem jego właścicielem.W polsce mialem kolizje, sprawca ubezpieczony jest w PZU.Zgłosilem szkode do Pzu chcąc uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy. Rzeczoznawca PZU wycenił szkodę jako całkowita. Zgodziłem sie na wypłate odszkodowania gotówką.Na poczatku wyceniono szkode na 15.100 jest to wartosc pojazdu - wartosc wraku.Jednak po tygodniu PZU wycofało sie ze swojej decyzji i skierowało sprawę do centru likwidacji szkod zagranicznych aby sporzadzic wycene samochodu w WLK Brytani.Pomoijając fakt iż od zgłoszenia szkody do jej realizacji czyli wypłaty pieniedzy upłyneło 69 dni, w miedzy czasie nie otrzymałem zadnych pisemnych informacji o postepie sprawy, to wypłacono mi kwote 10770 zł, zgodnie z wycena angielska.Jednak samochod znajduje sie nadal w Polsce .Sporzadzilem odwołanie do PZU o zwiekszenie sumy wypłaty poniewaz niemozliwym jest naprawic auto za ta kwote, jednak zostało ono odrzucone.Mam pytanie czy jest to prawne postepowanie PZu?Co mam w tej chwili zrobic z wrakiem samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ma Pan prawo domagać się odsetek za zwłokę z uwagi na przekroczenie 30-dniowego terminu likwidacji szkody. W zakresie wyceny stanowisko zakładu ubezpieczeń jest niezrozumiałe i pozbawione podstaw prawnych - wycena powinna nastąpić według prawa polskiego i polskich danych. Warto się zwrócić z pismem do PZU o wskazanie podstawy prawnej (ale nie ich wewnętrznej, bo to nie ma żadnego znaczenia) takiej decyzji. Jeśli chodzi o kwotę to niestety, niezależnie od tego czy jest to wycena "angielska" czy "polska", powinien Pan zwrócić się o ocenę niezależnego rzeczoznawcy. Proszę podać jaka wg. PZU była wartość samochodu przed szkodą? Możliwe, że wcale nie ma tu do czynienia ze szkodą całkowitą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według pierwszej wyceny "polskiej" wartosc auta wynosila 22400 jest to Mitsubihi carisma Equipee 1.8 GDI hatchback 2000 rok.natomiast wyceny angielskiej jeszcze mi nie przedstawiono.Do kogo moge zwrócic sie o pomoc w tej sprawie??Czy mogłby Pan polecic jakas instytucje która mogłaby pokierowac mnie, ewentualnie poprowadzic całą sprawę??Kto może wykonać niezależną wycene auta??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Pan napisał wynika, że w sprawie w ogóle nie zachodzi tzw. szkoda całkowita. Ubezpieczalnie bardzo często posługują się zasadami wynikającymi z ubezpieczenia AutoCasco, co zapewne ma miejsce i w tym przypadku. W takim przypadku nie ma podstaw do tego, aby wypłacili Panu mniej niż rzeczywiście poniesiona szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...