Jump to content
Forum Odszkodowania

Wypadek przy pracy w wakacje (pracodawca-agencja pracy tymczasowej)


gramich
 Share

Recommended Posts

Studiuję.W okresie wakacji podpisałam umowę o pracę na czas określony (2 tygodnie) do 27.08. z agencją pracy tymczasowej. W zakładzie, do którego zostałam oddelegowana do pracy, doszło do wypadku w dniu 25.08. Zwolnienie do 1.08.dostarczyłam wystawione na agencję pracy tymczasowej. Prawdopodobnie będzie dalsze zwolnienie, gdyż dalej nie mogę chodzić. Jaki jest tok postępowania w takim wypadku. Kto załatwia dokumenty - ja czy pracodawca? Był BHP-powiec z firmy gdzie pracowałam, ale jeszcze nie mam protokołu. Który oddział ZUS-u załatwia, tam gdzie jest pracodawca, czy tam, gdzie ja mieszkam. Czy dalsze zwolnienie mam złożyć do pracodawcy? - umowa o pracę wygasła, Czy muszę zanieść do ZUS sama? Jeśli sama, to jakie dokumenty muszę mieć od pracodawcy i do którego ZUS-u?
Link to comment
Share on other sites

stos pytań gramich:) najlepiej zadzwoń do ZUS w swojej miejscowości i o to zapytaj. gdzie miałeś ten wypadek w Polsce?

a zastanawiałeś się nad odszkodowaniem od pracodawcy a nie tylko od ZUSU, bo jeżeli BHPowiec stwierdzi w protokole że to nie Twoja wina to masz szanse na dużo większe pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

Po kolei. Jesli BHPowiec prowadzi postepowanie - poczekaj na protokol. Nie powinno to byc wiecej niz 14-20 dni (w sumie).

Po drugie - dokumenty do ZUS dopiero po CALKOWITYM ZAKONCZENIU leczenia, a wiec dopoki masz zwolnienie o staraniu sie o odszkodowanie nie ma mowy.

ZUS - wlasciwy dla Twojego miejsca zamieszkania.

Odnosnie tego gdzie zlozyc zwolnienie - jak radzi Menson - zadzwon do ZUS. Pracodawca powinien wystawic Ci dokumenty niezbedne do tego celu - w ZUS dowiesz sie dokladnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...