Jump to content
Forum Odszkodowania

dziura w drodze-uszkodzone kolo


Recommended Posts

Witam

Prosze o informacje co robic i jak zglosic szkode. Prawe kolo wpadlo w dziure w drodze, zaczelo mocno stukac.Podjechalam do autoryzowanej stacji kontroli i mechanik powiedzial, ze pekla panewka (jesli dobrze zrozumialam), wycieka plyn hamulcowy. Koszty naprawy oszacowal na ok 600 zl.

Prosze o informacje czy powinnam wezwac policje (obawialam sie kosztow mandatu) i czy ma to znaczenie,ze tego nie zrobilam. Do kogo zglosic o odszkodowanie, do Tow.Ubezpieczen czy do Zarzadu drog?

Problem w tym, ze samochod jest niedobezpieczony, tzn jest OC i AC ale z uwagi na moje problemy finansowe samochod ubezpieczylam na 1/2 wartosci . Jakie to bedzie mialo skutki teraz?

 

Czekam pilnie

Z gory dziekuje za odpowiedz i wskazowki co robic.

Adria

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o niepełne ubezpieczenie AC, czyli tzw niedoubezpieczenie istnieją dwa warianty wypłaty odszkodowania. Pierwsza opcja polega na tym, że zakład ubezpieczeń wypłacać nam będzie odszkodowanie za powstałe szkody aż do wyczerpania określonej przez nas sumy ubezpieczenia. Czyli będzie pokrywać wszystkie szkody do pewnej określonej w umowie sumy. Druga opcja polega na tym, że zakład ubezpieczeń odpowiadać będzie według systemu proporcjonalnego, wówczas wypłaci on odszkodowanie w wysokości, które pozostaje w takim stosunku do wielkości szkody, w jakiej suma ubezpieczenia pozostaje do wartości ubezpieczonego mienia. Musisz teraz dokładnie sprawdzić, jakiego typu umowę zawarłaś. Możesz również postarać się o odszkodowanie z Zarządu Dróg, jego uzyskanie jest jednak możliwe tylko wtedy gdy będziesz potrafiła udowodnić, że wypadek nie powstał z Twojej winy. Jeśli np na drodze znajdował się znak ostrzegawczy odnośnie uszkodzeń, nie masz szans na odszkodowanie z Zarządu Dróg.
Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za wskazowki.

Jesli chodzi o jezdnię, znakow ostrzegawczych o nierownosciach nie bylo i nie ma a dziura w jezdni jest do tej pory. Powstala na wskutek wtopinionego asfaltu i zapadnietego kawalka jezdni.

Natomiast wazna jest dla mnie informacja czy mam ten przypadek zglosic na policje w celu spisania notatki (wczesniej niz szkode do Towarzystwa) i czy bedzie pobrany mandat za to zgloszenie.

 

Czekam na odpowiedz

Dziekuje i pozdrawiam

Adria

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...