Jump to content
Forum Odszkodowania

Wypadek za granica!


Szaak_7
 Share

Recommended Posts

Witam. W maju moja kuzynka miala wypadek na terenie Francji. Przyjechala żandarmeria pogotowie straz pozarna. Winnym wypadku byl francuz (zasnal za kierownica) w aktach kolizji wszystko jest na moja korzysc. Powinienem dostac pieniadze z ubezepieczenia OC sprawcy. JEdnak od maja nic nie wiadomo. Caly czas cos tam kreca. Moje pytanie brzmi Czy moge cos z tym zrobic zlosic to gdzies itd. Mial ktos tu taka sytuacje badz wie co mozna zrobic? Prosze o pomoc

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Szkoda zostala zgloszona jeszcze w maju. W niewyjasnionych okolicznosc zginely dokumenty rzeczoznawcy tej firmy. Dostalem informacjie w lipcu ze wyslali nowego rzeczoznawce. Wszystko to jakies dziwne do tego samochod jest na terenie Francji i place za kazdy dzien jego postoju za granica
Link to comment
Share on other sites

Postępowanie toczy się według prawa francuskiego, dlatego możliwe jest, iż termin likwidacji szkody wynosi więcej niż 30 dni. Wybrany sposób likwidacji szkody niestety naraża na takie sytuacje, a jedynym wyjściem jest ustanowienie pełnomocnika na terenie Francji. Jednakże jest i inne wyjście, z którego w tej sprawie można skorzystać - mam nadzieję z powodzeniem.

Zgodnie z art. 125 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK możliwe jest za pośrednictwem Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych przekazanie sprawy polskiemu reprezentantowi francuskiego ubezpieczyciela. W praktyce więc konieczne jest wystosowanie zgłoszenia szkody do PBUK. Takie rozwiązanie spowoduje przeniesienie postępowania na terytorium Polski, ale niestety nie daje gwarancji szybszego załatwienia sprawy, chociaż lepszą kontrolę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Nie jest odpłatne. Dodatkowo przeniesieni sprawy na terytorium Polski wcale nie musi odbywać się za pośrednictwem PBUK. Na ich stronie internetowej jest lista korespondentów i tam znając TU sprawcy można odnaleźć od razu polskiego korespondenta i do niego bezpośrednio zgłosić się ze sprawą.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...