Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek za granica!


Szaak_7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W maju moja kuzynka miala wypadek na terenie Francji. Przyjechala żandarmeria pogotowie straz pozarna. Winnym wypadku byl francuz (zasnal za kierownica) w aktach kolizji wszystko jest na moja korzysc. Powinienem dostac pieniadze z ubezepieczenia OC sprawcy. JEdnak od maja nic nie wiadomo. Caly czas cos tam kreca. Moje pytanie brzmi Czy moge cos z tym zrobic zlosic to gdzies itd. Mial ktos tu taka sytuacje badz wie co mozna zrobic? Prosze o pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zostala zgloszona jeszcze w maju. W niewyjasnionych okolicznosc zginely dokumenty rzeczoznawcy tej firmy. Dostalem informacjie w lipcu ze wyslali nowego rzeczoznawce. Wszystko to jakies dziwne do tego samochod jest na terenie Francji i place za kazdy dzien jego postoju za granica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępowanie toczy się według prawa francuskiego, dlatego możliwe jest, iż termin likwidacji szkody wynosi więcej niż 30 dni. Wybrany sposób likwidacji szkody niestety naraża na takie sytuacje, a jedynym wyjściem jest ustanowienie pełnomocnika na terenie Francji. Jednakże jest i inne wyjście, z którego w tej sprawie można skorzystać - mam nadzieję z powodzeniem.

Zgodnie z art. 125 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK możliwe jest za pośrednictwem Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych przekazanie sprawy polskiemu reprezentantowi francuskiego ubezpieczyciela. W praktyce więc konieczne jest wystosowanie zgłoszenia szkody do PBUK. Takie rozwiązanie spowoduje przeniesienie postępowania na terytorium Polski, ale niestety nie daje gwarancji szybszego załatwienia sprawy, chociaż lepszą kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie jest odpłatne. Dodatkowo przeniesieni sprawy na terytorium Polski wcale nie musi odbywać się za pośrednictwem PBUK. Na ich stronie internetowej jest lista korespondentów i tam znając TU sprawcy można odnaleźć od razu polskiego korespondenta i do niego bezpośrednio zgłosić się ze sprawą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...