Jump to content
Forum Odszkodowania

winny wypadku a szkolenie bhp


alieniz
 Share

Recommended Posts

miałem w pracy wypadek. pani od bhp wstępnie ustalając protokół stwierdziła ze osoba winna sytuacji która zaistniała jestem ja. pracując przez agencje pracy w tej firmie nie miałem przeprowadzonego szkolenia bhp. czy to jest wystarczający powód, bym nie został uznany za winnego zdarzenia, a tym samym pozbawiony wszelkich środków m.in. z odszkodowania??
Link to comment
Share on other sites

Brk szkolenia bhp moze być jedną z przyczyn wypadku. Nie ty jesteś winien tego, że twoj pracodawca - agencja pracy czasowej, albopracodawca użytkownik - u ktorego wykonywales prace nie przeszkolili ciebie z zakresu bhp.

 

Jesli faktycznie nie miales szkolenia bhp, za które odpowiedzialny jest pracodawca, nie możesz ponosić wyłącznej winy za wypadek.

 

Przed zatwierdzeniem protokołu powypadkowegoz espół powypadkowy musi ciebie zapoznać z treścią protokołu. Jeśli nie będziesz zgadzał się z tym co napisali ( dokładnie sprawdz pkt 5) możesz wnieść do protokołu uwagi. Spokojnie, bez pośpiechu przemyśl co jest nie tak w protokole i napisz je na oddzielnej kartce. Daj je zespołowi powypadkowemu za potwierdzeniem odbioru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...