Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie za nieszczesliwy wypadek


kubusbis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

emeryt w starszym wieku przewraca sie przed sklepem.Zero świadków.Teren przed sklepem wyłożony jest kostkąbrukową.łamie sobie ręke/po jakims czasie przychodzi do sklepu i domaga sie odszkodowania. teren przed sklepem należy do urzedu miasta, a na dodatek w rejestrze spisu gruntów widnieje jako teren zielony(trawnik).od kogo powinien domagac sie odszkodowania. bardzo prosze o odpowiedz ,jestem młodym przedsiebiorca i mam bardzo duzy kłopot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku poszkodowany może starać sie o odszkodowanie od zarządcy tego terenu, a dokładnie z jego polisy OC. Dodatkowo musi udowodnić, winę osobie odpowiedzialnej za utrzymanie dobrego stanu technicznego chodnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak rozumiem to w tym przypadku zarzadca tego terenu jest miasto. poszkodowany zgłosił sie do miasta,lecz miasto powołało sie na ustawe o utrzymaniu porzadku w miastach i gminach ze to ja powinenem dbac o porzadek przed sklepem tak jak usuniecie błota sniegu i róznych nieczystosci.fakt jest taki ze człowiek zawsze dba o wizerunek sklepu aby tym również przyciągnąc klienta(czyli zamiecie .podniesie papierek ,czy tez zima sypnie sola czy piaskiem aby udogodnic klientowi dojscie do sklepu).jednak w tym przypadku poszkodowany mi załozył sprawe cywilną i na to chwilę ją wygrał.czekam na kolejna rozprawe w której dowiem sie ile dostanie odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszkodowany domaga sie 10000 ,w tym 5000 odzszkodowania idrugie 5000 zadoscuczynienia i doznanego cierpienia.nadal nie moge pogodzic sie z ta decyzia sadu bo w tym przypadku jest bardzo duzo niejasnosci.1)w momencie składania pozwu brak świadka.2)po kilku rozprawach znajduje sie świadek który potwierdza iz poszkodowany sie przewrócił i zaraz podniósł.3)miejsce upadku graniczy pomiedzy moim sklepem a 1garazem który przylega do sklepu.4)jest tam ciag kilku garazy w których 3 nalezy do poszkodowanego.5)nie jes to chodnik bo w mysl ustawy nie jest to wydzielona czesc drogi publicznej.6)w brew temu co pisze nie powinenem byc tylko ja odpowiedzialny za ten teren ale równiez własciciel 1 garazu. wszystko zostalo zepchniete na mnie ze jestem ten najgorszy i ja mam poniesc tego konsekwencje,a ja wcale nogi temu panu nie podłozyłem nawet go nie znałem poznałem jedynie dzieki rozprawm w sadzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...