Jump to content
Forum Odszkodowania

skrecony staw kolanowy


mikael
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Pod koniec ubiegłego roku skręciłem staw kolanowy. Miałem założony gips na pogotowiu, na okres 2 tyg. Nastepnie przeszedłem artroskopię i 8 tyg. nosiłem orteze. Po rehabilitacji i zakończonym leczeniu złożyłem wniosek o odszkodowanie. Przyznano mi 2% uszczerbku na zdrowiu co daje 480 zł. Wydaje mi się, że jest to za mało. Czy można uzyskać wiekszą kwotę po odwołaniu się od decyzji? Jeśli tak, to jak powinno wyglądać takie odwołanie, aby nie było rozpatrzone negatywnie? Dodam jeszcze, że jest to ubezpieczenie od NNW na kwotę 24 000 zł. a w ogólnych warunkach trudno się doszukać jaka kwota przysługuje za dany procent uszczerbku: http://www.ptu.pl/owu/OWU_NNW_szkolne.pdf

 

z góry dziękuję,

Michał

Link to comment
Share on other sites

Wysokość odszkodowania w NNW zależy od oceny lekarza orzecznika w zakresie % trwałego uszczerbku na zdrowiu, dlatego możesz kwestionować tę ocenę, co jednak nie znaczy, że znajdzie ona uznanie w oczach likwidatora.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Witam!!! w sobotę skręciłam staw skokowy, noga bardzo spuchła zrobiła sie sina. Pojechałam do lekarza, zrobiono mi RTG i okazalo sie ze to tylko skręcenie. Nie usztywniono mi nogi tylko kazano przez 2 tygodnie chodzic o kulach co teraz robię. Jednak ona ciągle boli. Czy w tej sytuacji moge starać się o odszkodowanie??? proszę o pomoc!!!
Link to comment
Share on other sites

Istotne są tutaj pytania gdzie i kiedy to się wydarzyło, czy wypadek wydarzył się w pracy lub w czasie wolnym i czy ktoś jest odpowiedzialny za to zdarzenie.

Jeżeli posiada Pani ubezpieczenie NW proszę zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, czy obejmują odszkodowanie za takie zdarzenie. Odnośnie odszkodowania z ZUS-u to obejmuje ono wypadki powstałe przy pracy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Witam:) GRam amatorsko w siatkówkę i na treningu skręciłem nogę w kostce. POjechał do lokarza i okazało się że to nie jest świeży uraz, mam odprysk kostny i ogólnie noga skręcona. Włożyli mi nogę najpierw na 3 dni w taki jaby półgips(od góry nie było gipsu) a następnie na 3 tygodnie w pełny gips. I teraz moje pytanie czy przysługuje mi odzszkodowanie? Jestem studentem ale nie wiem jakie mam ubezpieczenie-wiem tylko że jestem ubezpieczony na 15 tys. zł. Co powinienem zrobić żeby takie ubezpieczenie otrzymać??
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
jeśli jesteś ubezpieczony na uczelni zapoznaj się z OWU jaki jest zakres tego ubezpieczenia i czy obejmuje ochroną ubezpieczeniową wypadki poza uczelnią. Jeśli masz ubezpieczenie prywatne -sytuacja podobna.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Skręcony staw skokowy."

 

Witam

 

Tydzień temu (dokładnie 8 dni) skręciłem staw skokowy na wf-ie. Nie myślałem o żadnym odszkodowaniu...do dziś...poszedłem na konsultację i ten sam lekarz wstawił mi nogę w gips (unieruchomienie).

 

Teraz pytanie.

 

Co mogę zrobić, aby starać się o odszkodowanie (oczywiście ubezpieczenie jest ;P)

Czy fakt iż mam nogę w gipsie, lub termin 8 dni, nie spowoduje żadnych komplikacji w kwestiach walki o odszkodowanie?

Zasadnicze pytanie czy odszkodowanie w ogóle mi przysługuje, a jeśli tak to w jakim wymiarze??

 

Wybaczcie brak profesjonalizmu, ale pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją (noga w gipsie) :)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Po zakończeniu leczenia złoż wniosek z roszczeniem do ubezpieczyciela wraz z dokumentacja medyczna.Jesli OWU nie wykluczaja tego typu wypadku jak najbardziej powinienes starac się o odszkodowanie.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
prusu wrote:
Witam 26.08.2009 podczas gry w siatkówkę skręciłem staw skokowy, gips nosiłem 7 dni, leczenie zakończyłem 9.09.2009. Jestem ubezpieczony w szkole. Ostatnio dostałem dwa pisma od PZU w jednym było wezwanie na badanie lekarskie, a w drugim przyznanie odszkodowania bezspornego w wysokości 100 zł i informacja że ostateczna kwota odszkodowania zostanie ustalona po badaniu lekarskim. I tu rodzi się pytanie ile orientacyjnie mogę jeszcze dostać.
Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...