Jump to content
Forum Odszkodowania

Wniosek o odszkodowanie OC (HDI)


scorpio-84
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Jestem osobą poszkodowana w wypadku samochodowym, będę się ubiegał o odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku (HDI ASEKURACJA). Zakończyłem już leczenie i posiadam (tak mi sie przynajmniej wydaje) wszystkie potrzebne dokumenty, począwszy od notatki policji z miejsca zdarzenia, wypisu z izby przyjęć, zaświadczeń lekarskich, faktury za leczenie i poniesione straty (utrata dochodu) etc. Zatrzymałem się podczas wypełniania wniosku na punkcie (Rodzaj i szacunkowa wysokość roszczeń) - Proszę o informację jak określić faktycznie wysokość tych roszczeń ? - takie pytanie było by nie na miejscu w stosunku do ubezpieczyciela który ma wypłacić odszkodowanie.Kolejna sprawa to czy sprawa która będzie się toczyła po złożeniu wniosku do momentu wypłaty odszkodowania to 30 dni ?, tak jak w przypadku odszkodowania za samochód czy ten okres jest dłuższy ?. Komisja lekarska powołana przez ubezpieczyciela ustala stopień uszczerbku na zdrowiu ? czy lekarz który prowadził leczenie ?. Jeśli już zostanie ustalony uszczerbek od jakiej kwoty jest liczony ten procent ?. Z góry dziękuję za odpowiedz.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Procent na podstawie uszczerbku na zdrowiu liczony jest jedynie w przypadku odszkodowań z polisy NW lub NNW. Komisja lekarska jest zwykle powoływana przez ubezpieczalnię sprawcy i to właśnie ona przyznaje Ci % uszczerbku na zdrowiu. Jeśli jednak przyznany % będzie za niski możesz odwołać się od tej decyzji powołując się np na opinię lekarza, który prowadził leczenie. Ubezpieczalnia ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku w uzasadnionych przypadkach np. niejasna wina sprawcy ten okres może być dłuższy, ale kwotę bezsporną powinna wypłacić do 30 dni. Niestety nie jestem w stanie podać Ci dokładnej sumy o jaką możesz się starać. Odszkodowanie uzależnione jest od wysokości poniesionych przez Ciebie strat materialnych fizycznych i psychicznych, ponadto na jego wysokość wpływ mają utracone korzyści i zarobki. Powinieneś dokładnie oszacować wszystkie straty w oparciu o dokumentację jaką posiadasz.
Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Dziekuje za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie. Złozylem wniosek wraz z stosownymi dokumentami 1.09. Czyli jakby wynikało z obowiazujacych przepisów odszkodowanie powinno wplynac na konto do konca miesiaca. Pare dni temu otrzymalem wezwanie na komisje lekarska ktora ma sie odbyc 2.10...czy to nie jest nadużycie ze strony TU ?.

 

Z góry dziekuje za odpowiedz

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Witam ,mam pytanie.Dwa miesiące teamu miałam wypadek samochodwy ,byłam pasażerem pojazdu w którego uderzył samochód.kolega z którym jechałam miał wykupione nw o które się chce starać dostałam już dokumenty które muszę wypełnić jednak byłam pewna ze bedzie to jakaś tabelaryczna kwota,jednak okazuje się że muszę podać sama pewną kwotę i nie wiem jaką powinnam podać gdyż ubiegam się jeszcze o odszkodowanie z oc sprawcy czy ma to jakieś znaczenie?W wyniku wypadku złamałam nogę w kolanie 6 tyg. byłam w gipsie,6 tyg. w stabilizatorze,poruszam się o kulach ,możliwe ze mam uszkodzone więzadło i czeka mnie operacja.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...