Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

droga do odszkodowania przy wypadku podczas pracy


podraczki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19 lat i pracuje w markecie(umowa o prace) na dziale art. świeze, mięso i wedliny. Tnąc ser na krajalnicy elektrycznej przecielam sobie 4 palca u reki lewej. Po wizycie u chirurga okazało sie ze to rana płatowa. Palec był szyty, mam 4 szwy i zwolnienie na 13 dni. Czy moge otrzymać jakieś odszkodowanie z tego tytułu? Wiem ze jest tez jakieś odszkodowanie grupowe. Oprócz ubezpieczenia w pracy byłam ubezpieczana również przez rodziców w liceum.

Proszę o pomoc i w miare szybka odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko nt. wypadku przy pracy i jak sie starac o odszkodowanie z ZUS.

 

http://www.odzyskaj.info/viewtopic.php?id=1536

 

Najpierw jednak musi byc spisany protokol powypadkowy i wypadek uznany za wypadek przy pracy.

 

Jesli bylas ubezp. w liceum (bo rozumiem, ze jestes tegoroczną absolwentką?) to ubezpieczenie to "dziala" chyba do konca wrzesnia, musisz udac sie do szkoly po druk wniosku o odszkodowanie i potwierdzenie oplacenia skladki, po czym wnioske oddac w PZU (albo w innym towarzystwie ubezp., w ktorym szkola Was ubezpieczyla).

Natomiast jesli chodzi o ubezp. grupowe w zakladzie pracy to najczesciej skladki sa potracane z wynagrodzenia pracownikow, ktorzy do takiego ubezpieczenia przystąpili. Ty przystąpilas? Placilas skladki? Rzadko zdarza sie, ze taką skladkę oplaca pracodawca, ale - zdarza sie. Musisz sie dowiedziec w pracy, najlepiej w kadrach.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...