Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek przy pracy na magazynie.


manir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zatrudniony na umowe zlecenie w jednej z firm transportowych.

2.5 tygodnia temu przy przenoszeniu jednej z przesyłek jej zawartość niefortunnie wyleciała dołem wprost na stopę. Przesyłka nie była zabezpieczona taśmą.

 

Zdarzenie to widzieli pozostali pracownicy. Gdy na poczatku wakacji zacząłem tam pracować dostałem cały struj prócz butów o które upominałem się wpierw u kierownika a następnie u bhp'owca.

 

Lekarz stwierdził mocne obtłuczenie, i krwiaki pod paznokciowe, dodatkowo kazał nie chdozic do pracy przez 10dni, dostałem L4 dla pracodawcy na którym zaznaczył, ze był to wypadek przy pracy. Po zakończeniu leczenia dostałem kwity do pzu w którym jestem ubezpieczony ze szkoły.

 

Czy przysługuje mi jakieś odszkodowanie od pracodawcy? Bo gdybym dostał buty o które się upominałem nie było by tej sytuacji. Nie płaciłem Zus.

 

Pozdrawiam :-)

 

EDIT: Szkolenia BHP nie miałem, jestem uczniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli uda się wykazać zaniedbania pracodawcy możesz liczyć na odszkodowanie również od niego, lub jego ubezpieczyciela (OC). Najpierw jednak załatw sprawę z ZUS-em, bo to ta instytucja wypaca odszkodowania za wypadki przy pracy.

Czy masz protokół powypadkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z ZUS-em nie ma co załatwiać, bo jest uczniem.

Uczniowie studenci, ktory nie ukońvzyli 26 roku życia nie podlegają m.in. ubezpieczeniu wypadkowemu. A aby można było mówić o wypadku przy pracy za osobę wykonująca pacę na umowę zlecenia muszi być opłacana składka wypadkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. Jeszcze gdyby noga została złamana to tak. Ale ze stłuczeniem... tymbardziej, ze pracowałem tylko na 1/2 etatu i pensja nie jest najwyższa. Okej dziękuje bardzo Pani za odpowiedz i poświęcenie czasu mojej osobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...