Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek rowerowy, zderzenie z samoch.


xpas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w dniu 13.08 miałam wypadek drogowy w drodze do pracy, jechałam drogą z pierszeństwem na rowerze a z podporządkowanej wyjechał VITO i ja prosto w niego. W wyniku wypadku leżałam dwa dni w szpitalu, miałam wstrząśnienie mózgu i złamany nos, założono mi dwa szwy na nosie.

Czy mogę starać się o jakieś odszkodowanie z OC sprawcy? Za rower facet zapłaci mi sam, ale zostaja blizny na nosie i troche mnie szyja pobolewa.

Czy powinnam isc do lekarzy po jakieś zaświadczenia?

Za co mogę żądąc zwrotu kosztów od sprawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc poszkodowaną w wypadku przysługuje Pani prawo do zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, a także pełna rekompensata za szkody materialne. Udowodnieniem tych roszczeń jest między innymi stosowna dokumentacja medyczna potwierdzająca rodzaj doznanych urazów, podjęte leczenie. W tej sytuacji należy ustalić ubezpieczalnię sprawcy zdarzenia i skierować do niej tzw. zgłoszenie szkody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem synem poszkodowanej w wypadku kobiety na rowerze , w tej chwili matka znajduje się w szpitalu ponieważ doznała bardzo silnych obrażeń nóg, zdarzenie miało miejsce na pasach sprawca jechał Tirem i uciekł z miejsca wypadku jednak już go ujęto.Pytanie brzmi kiedy w tej sytuacji można dochodzić swoich rozczeń u ubezpieczciela OC sprawcy ponieważ poszkodowana nie była ubezpieczona od nieszczęsliwych wypadków.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalista ale powiem jak to wygląda u mnie. Może Pan po pierwsze wynająć likwidatora szkód i on zajmie się tym za Pana lub Pana mamę, może Pan także wypełnić wniosek o odszkodowanie z tyt. szkody osobowej, druk pobrac od ubezpieczyciela sprawcy. Mi likwidator podpowiedział ze mozna wystapic o zaliczkę na leczenie, a moze Pan złożyc wniosek po zakończeniu leczenia. Trzeba wtedy dołączyć wszystkie dok. ze szpitala, recepty, skierowania, rachunki itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benjam87 wrote:
Witam,

jestem synem poszkodowanej w wypadku kobiety na rowerze , w tej chwili matka znajduje się w szpitalu ponieważ doznała bardzo silnych obrażeń nóg, zdarzenie miało miejsce na pasach sprawca jechał Tirem i uciekł z miejsca wypadku jednak już go ujęto.Pytanie brzmi kiedy w tej sytuacji można dochodzić swoich rozczeń u ubezpieczciela OC sprawcy ponieważ poszkodowana nie była ubezpieczona od nieszczęsliwych wypadków.

Bardzo proszę o pomoc.
Pana mama może dochodzić odszkodowania już teraz. Zakończenie leczenia nie jest warunkiem koniecznym do zgłoszenia szkody. Roszczenie najlepiej jest przedstawić tak szybko jak to możliwe. W razie problemów służymy pomocą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...