Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Uszkodzona 1 felga,po 1oponie na kazdej osi i 1 amortyzator


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Nie znalazlem na forum dokladnej odpowiedzi na moje pytania,wiec postanowilem napisac nowy watek.

Mianowicie mialem kolizje nie z mojej winy.Facet,ktory we mnie uderzyl byl z czech(dodam,ze autko z 72r. :) ) i posiadal zielona karta a w Polsce likwidacja szkod zajmuje sie warta.

Czy ktos mial juz do czyniania z ta ubezpieczalnia i jakie ma wspomniania?

Dokladnie chodzi mi oto,ze podczas tej kolizji facet uszkodzil mi jedna alufelge dwie opony na osobnych osiach a na nich mam innego rodzaju opony i jeden amortyzator i wachacz.Chcialem zapytac czy jak przyjada wycenic szkode to moge mi zaliczyc tylko pojedyncze alufelge,opone i amortyzator czy powinni mi liczyc za pare?Bo jak wiadomo nie wymienia sie jedej opony na tej samej osi,amortyzatora takze,felgi i wahacza nie jestem pewny.

Chce sie dowiedziec wczesnie aby pozniej nie czekac dlugo na odszkdowanie i odwolywac sie co chwile.

pozdrawiam Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 dostaniesz tylko za uszkodzone, w myśl zasady, że jesli nie można naprawić szkody należy się świadczenie w pieniądzu. Czyli wypłacają Ci odszkodowanie za częściowo zużytą oponę i możesz dokupić taką samą używaną, albo nowe dopłącając z własnej kasy.

2. amortyzatory zaleca się wymieniać parami, co nie oznacza, że nie można wymienić jednego. Najprostszy przykład to skorzystanie z gwarancji, ten sam producent auta, czy amorków który namawia do wymian parami sam nie kwapi się do tego samego jeśli ma sam dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...