Jump to content
Forum Odszkodowania

Odzkodowanie z OC sprawcy - odwolanie od wyceny wartosci samochodu


Recommended Posts

Witam,

streszcze cala sprawe:

w zeszlym roku, w listopadzie mialem kolizje. Facet wymusil mi pierwszenstwo przejazdu. Jego ubezpieczycielem bylo PZU. Moje auto to Honda Civic, 1,5 miesiaca przed kolizja kupilem je za 7500zl. Wedlug wyceny PZU, przed szkoda bylo warte 4700zl! Zlecilem wiec wycene innemu rzeczoznawcy. On wycenil wartosc samochodu przed szkoda na 6000zl, czyli PZU powinno doplacic 1300zl. Napisalem odwolanie, ale PZU wyplacilo dodatkowo tylko 300zl. Niestety teraz wedlug nich moge jedynie domagac sie reszty odszkodowania w sadzie.

 

Moje pytanie jest nastepujace: ile taka sprawa w sadzie moze mnie kossztowac oraz do jakiego sadu mam sie z tym ewentualnie zglosic.

 

Pozdrawiam

frees

Link to comment
Share on other sites

5% wartości przedmiotu sporu + wynagrodzenie radcy prawnego,

ale sądzę, że śmiało możesz jeszcze próbować załatwić to poza sądem. Albo napisz dobrze sam to odwołanie, albo zleć firmie lub radcy prawnemu.

Link to comment
Share on other sites

przykro mi, ale nikt nie podejmie się sprawy za 1000zł. Sam próbowałem "podzielić się wygrana" ze wględu na brak czasu, a kwota była 6 razy większa i nikt nie chciał nawet słyszeć. Radca prawny bierze na dzień dobry kilka tysięcy, więc lepiej sobie odpuść. Wszelkie biura pomocy liczą przede wszystkim zysk, zatem głównie nastawiają się na szkody osobowe, za samochody biorą się dopiero przy kwotach od 10-15 tys w górę. Mało tego, sam się przekonałem, że niektórzy pojęcie mają więcej niż blade, często też występują w roli naganiaczy-pośredników. Moja sprawa była czysta i prosta i nie dało się jej przegrać a mimo to wyraźnie czułem, że po krótkim wywiadzie próbują mnie odwieźć od sądzenia się. Dla mnie ewidentnie to liczykrupy, a patrząc realnie wstecz dla 1000 zł to sam już bym się nie poszedł do sądu. Uwierz mi, że poświęciłem trochę czasu żeby przygotowac wniosek, a później bronić go w kolejnych pismach, a z pewnością było mi łatwiej. Stres jaki się z tym wiąże nie jest wart tych pieniędzy.

 

PS ta dopłata 300zł to pewnie wynika z rozliczenia szkody całkowitej. Jeśli wartość auta wzrosła o 1500zł to i wartość "wraku" proporcjonalnie wzrosła, a Ty dostajesz przecież róznicę

Link to comment
Share on other sites

A jednak warto tę sprawę prowadzić i żaden radca prawny nie weźmie za to "dobrych kilku tysięcy" co sugeruje Pablo_1st. Dla przykładu tylko podam, że są sprawy, np. sprawy z zakresu prawa pracy lub ubezpieczeń społecznych, gdzie kwoty pozwów są jeszcze niższe, a jednak są prowadzone przez radców prawnych.
Link to comment
Share on other sites

to może wskażesz kogoś konkretnego..., zaraz zaraz, czy Campter podejmie się tej sprawy? Proste pytanie i konkretna odpowiedź. Wszycscy czekamy, jest 1 tysiąc do wygrania. Frees, być może zaraz będziesz miał gotowy namiar. Czekamy....

 

Ja nie piszę żeby zniechęcić, ani też kogoś naciągać, bo żadnych pieniędzy z tego nie mam. Ja tylko opisuję rzeczywistość opartą na swoich własnych doświadczeniach. I nie porównuj do spraw z prawa pracy, czy innych. Inny przedział kwot to i pewnie inna waga problemu i inne opłaty. To jak z odszkodowaniami majątkowymi. Niby praca likwidatora podobna, a kwoty kilku tysięcy złotych mieli tygodniami, bo niby zawrotne, w przypadku samochodów wszytskie niemal zaczynają się od kilku tysięcy. Sam próbowałem zachęcić kilka biur oferujących pomoc w uzyskaniu odszkodowania i mam złe doświadczenie, to wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Panie Pablo, pisze Pan, że nikt się nie podejmie prowadzenia sprawy, a radcy biorą za taką sprawę kilka tysięcy. Winszuję znajomości wszystkich radców,a być może i adwokatów w Polsce. Sprawy szkód w pojazdach nie są sprawami o szczególnym stopniu skomplikowania, a w przypadku frees możliwe jest również odzyskanie poniesionego kosztu opinii niezależnego rzeczoznawcy. Nie feruję wyroków, bo informacja z posta jest zbyt ogólna, lecz twierdzę, że frees ma szanse wygrać tę sprawę nawet sam, wcale nie musi mieć do tego pełnomocnika. Pana doświadczenie jest raczej inne niż procesowe, więc w tym zakresie z pewnością będziemy się różnić.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...