Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

kolizja drogowa, co dalej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam od 4 lat prawo jazdy, pierwszy raz w zyciu mialem kolizję i proszę o rade

Na skrzyzowaniu sprawca wypadku zagapił się na światła i uderzył w moje auto

prostopadle w drzwi kierowcy.

Policjant powiedział, że auto w tym wieku na pewno ulegnie kasacji

(jeżdżę oplem vectrą A z 94r ) sprawca natomiast passatem z 99r.

Sprawca ubezpieczony jest w AxA. Zadzwonilem na ich infolinię, zgłosiłem szkode

Pani powiedziała że ktoś zaraz oddzwoni i zajmie się sprawą. Niestety nikt nie oddzwonił.

Jestem z Poznania i nie moge znaleść nigdzie siedziby Axa, lub przedstawicielstwa.

 

Teraz sprawa mojego ubezpieczenia.

Pracuję od roku czasy, dodatkowo ubezpieczylem się z PZU (podczas grupowego ubezpieczenia w firmie). Co powinieniem teraz zrobić. Zaraz po wypadku bylem w szpitalu, jestem ogólnie potłuczony, wstrzas moźgu, no i co najdziesniejsze lekarz napisał "skręcone kręgi szyjne".

Czy powinienem teraz jechać do PZU z wypisem z ostrzego dyżuru, czy poczekać do końca leczenia ? czy po za tym ubezpieczeniem które wykupilem w PZU coś jeszcze mi się należy ?

 

za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziekuje z góry. Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i nie wiem od czego zacząć

pozdrawiam

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - czy sprawca przyznał się do wypadku? masz notatkę policyjną?

samochód to jest jednak kwestia, ale tutaj nie chce się wypowiadać, bo są na tym forum lepsi ode mnie w sprawach rzeczowych:) natomiast jeżeli doznałeś obrażeń fizycznych - masz prawo do zadośćuczynienia od sprawcy (jego ubezpieczyciela pojazdu OC). Odszkodowanie z PZU nie będzie tak znacznej wysokości.

sumując: masz prawo do odszkodowania z OC sprawcy (za auto i za obrażenia fizyczne, utracone dochody, zniszczone rzeczy) oraz z PZU grupowego (tutaj - ubezpieczenie NW - tylko za uszczerbek - ale odszkodowanie nie będzie z pewnością wysokie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odniosłeś obrażenia to masz prawo do zadośćuczynienia w ramach każdej polisy którą posiadasz, jak również z polisy oc sprawcy. Co do Axa to zadzwoń do nich jeszcze raz zgłaszając szkodę, oraz od razu złóż pisemne zapytanie dlaczego odmówili rejestracji podczas twojego pierwszego kontaktu z nimi (dobrze by było gdybyś mógł im poda datę, godzinę i numer telefonu z którego wtedy dzwoniłeś). Jest to o tyle wą e od tamtej właśnie chwili liczy się 30 - dniowy termin, który maj na wypłatę odszkodowania za twoje auto. Byc może jest to zwykłe opóźnienie bo mają dużo zgłoszeń, ale to już nie twój problem. Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witajcie ponownie :)

leczenie zakończone, wróciłem do zdrowia.

Sprawę odszkodowania z OC (Axa) sprawcy zleciłem firmie, która się tym podobno profesjonalnie zajmuję tzn Votum...

dzis dostalem pismo od AXA ze zadośuczyniają mi na kwotę 3 tys zł, ale kosztów leczenia w wysokości 700 (lekatrz, tomograf itd) nie uznają ponieważ robiłem to prywatnie a nie na NFZ.

troche mnie to śmieszy ponieważ z NWW dostalem procentowo więcej niż z tej Axy.. nie mówiąc już o własnym ubezpieczeniu w PZU.. jest to możliwe że Axa mnie informuje ile mi zadośćuczynili a nie firma która mnie reprezentuje ? i co to za sens w takim razie zlecac to firmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...