Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek przy pracy przez QQryQ


QQryQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam takie pytanko, najpierw jednak przytoczę sytuacje a mianowicie: rozciąłem Sobie w pracy szybą zespoloną, prawy polik na ok. 5cm. Zdarzyło sie to póltora miesiąca temu, rana była dosyć głęboka, miałem wykonane szycie wewnątrz rany i na zewnątrz, na twarzy pozostała i jestem pewny że pozostanie blizna do końca życia. Nie czuje połowy twarzy. Bylem na komisji lekarskiej gdzie lekarz to wszystko ładnie napisał, dodatkowo dopisał że to oszpecenie. Za całe to zdarzenie PZU przyznało mi 2.5% uszczerbku na zdrowiu i wypłaciło 500zł. Moje pytanie brzmi czy jest jakieś (od do) co do procentów uszczerbku na zdrowiu po takim wypadku, czy jest sens odwoływać sie do decyzji PZU, a Jeśli tak to do kogo sie odwołać?

 

Prosiłbym o jakieś porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze wypadek zostal uznany za wpadek przy pracy i odszkodowanie z ZUS-u dostales swoja droga, tak? A tu pytasz o odszkodowanie od Towarzystwa ubezpieczeniowego czyli od PZU?

Moja rada jest taka: Odwolaj sie, koniecznie. Jesli nie pomoze to z pewnoscia nie zaszkodzi a znam wiele przypadkow, ze drugie orzeczenie bylo korzystniejsze.

Proponuje tez przeczytac dokladnie OWU (Ogolne Warunki Ubezpieczenia), tam mogą byc tez podane wysokosc odszkodowan w zaleznosci od rodzaju uszczerbku na zdrowiu.

Natomiast wysokosc kwoty liczy sie od Sumy Ubezpieczenia na jaką zawarta jest umowa. Widocznie w Twoim przypadku te 2,5 % to wyszlo wlasnie te 500 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...