Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek przy pracy przez QQryQ


QQryQ
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam takie pytanko, najpierw jednak przytoczę sytuacje a mianowicie: rozciąłem Sobie w pracy szybą zespoloną, prawy polik na ok. 5cm. Zdarzyło sie to póltora miesiąca temu, rana była dosyć głęboka, miałem wykonane szycie wewnątrz rany i na zewnątrz, na twarzy pozostała i jestem pewny że pozostanie blizna do końca życia. Nie czuje połowy twarzy. Bylem na komisji lekarskiej gdzie lekarz to wszystko ładnie napisał, dodatkowo dopisał że to oszpecenie. Za całe to zdarzenie PZU przyznało mi 2.5% uszczerbku na zdrowiu i wypłaciło 500zł. Moje pytanie brzmi czy jest jakieś (od do) co do procentów uszczerbku na zdrowiu po takim wypadku, czy jest sens odwoływać sie do decyzji PZU, a Jeśli tak to do kogo sie odwołać?

 

Prosiłbym o jakieś porady.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, ze wypadek zostal uznany za wpadek przy pracy i odszkodowanie z ZUS-u dostales swoja droga, tak? A tu pytasz o odszkodowanie od Towarzystwa ubezpieczeniowego czyli od PZU?

Moja rada jest taka: Odwolaj sie, koniecznie. Jesli nie pomoze to z pewnoscia nie zaszkodzi a znam wiele przypadkow, ze drugie orzeczenie bylo korzystniejsze.

Proponuje tez przeczytac dokladnie OWU (Ogolne Warunki Ubezpieczenia), tam mogą byc tez podane wysokosc odszkodowan w zaleznosci od rodzaju uszczerbku na zdrowiu.

Natomiast wysokosc kwoty liczy sie od Sumy Ubezpieczenia na jaką zawarta jest umowa. Widocznie w Twoim przypadku te 2,5 % to wyszlo wlasnie te 500 zl.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...