Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Skręcenie stawu kolanowego i zerwanie więzadła przedniego...


matii03
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie odszkodowania. Zacznę od tego że gram amatorsko w klubie piłkarskim podczas meczu stłukłem kolano. Po 2 dniach nie odczuwałem już bólu i na lekcji w-f podczas cwiczeń upadłem z ogromnym bólem w kolanie. Za moment ból minął, ale zgłosiłem się do pielegniarki szkolnej i razem z rodzicami zglosiłem się do lekarza który kazał mi robić sobie okłady z lodu. Na następny dzień z bólem zgłosiłem się na pogotowie i dostałem cito na oddział. Diagnoza skręcenie kolana zabieg punkcji i 3 tyg. gipsu. Po ściągnięciu noga bez zmian opuchnięta, długa i droga rehabilitacja nast. kolejna diagnoza zerwanie więzadła przedniego.Aktualnie szukam dobrego szpitala gdzie poddam się rekonstrukcji. Zaznaczam że w obu przypadkach ubezpieczalnie to PZU.

 

Co do ubespieczenia mam wszystkie wypisy ze szpitala mam historię choroby, zaświadczeenia. Mam pytanie chcialbym złożyć do ubezpieczenia klubowego i szkolnego. Czy mogę złożyć do klubowego przed zabiegiem, a szkolnego po? I jak mam napisać w tym pierwszym leczenie zostało zakończone czy nie? Proszę o radę jak to poprowadzić. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc.ja trenuje siatkowke, doznalam tego takiego samego urazu jak Ty, skrecenie kolana i zerwanie wiezadla krzyzowego, ogolnie leczenie trwalo jakies poltora roku, gipsy szyny artroskopia i w koncu rekonstrukcja acl,wszystko w szpitalach na terenie Opola, rehabilitacja 8 miesiecy teraz jestem rok po rekonstrukcji i jest oki,nie zginam kolana maksymalnie ale ponoc to dobrze lekarze mowia ze jest dobrze wiec nie martwie sie za bardzo.co do Twoich pytan,ja rowniez jestem ubezpieczona w pzu, ubezpieczenie klubowe i ze szkoly... papiery zlozylam po wszystkim artroskopi gipsach rekonstrukcji itd. dopiero jak mi lekarz wypisal zaswiadczenie ze leczenie zostalo zakonczone ,nie ma sensu zebys skladal wczesniej lepiej skladac wszystko razem mniej bieganiny,zamieszania.ja za oba ubezpieczenia liczylam na jakies 1000 zl... ale sie przeliczylam... z ubezpieczenie szkolnego bez komisji lekarskiej dostalam 3%- 270zl,a z klubowego z komisja lekarska dostalam 10%-500zl minus 150 zl za jakis wskaznik progresji czyli w sumie 350zl ....wiec za wszystko 620zl. skladalam odwolania ale nic nie pomoglo... dlatego jestem ciekawa jak to u Ciebie pojdzie jak ebdziesz p owszystkim napisz ile Tobie przyznano.pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do pelni sprawnosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Ci za informacje jak to wygląda, przynajmniej wiem czego się spodziewać. Tylko że ja musze ubezpieczenie klubowe zlożyć teraz aby dostać pieniądze. We wrocławiu jest bardzo dobry specjalista od kolan ktory życzy sobie 100zł za wizytę. Jutro idę złożyć te papiery. Oczywiście napiszę jak sprawa się potoczy dalej. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za te bledy ,wczesniej ich nie zauwazylam teraz czytam :P . te cale zaswiadczenie ktore lekarz wystawia ze leczenie zostalo zakonczone to mozna dostac wczesniej, ja nie bylam jeszcze w pelni sprawna a lekarz wystawil je bez problemu.dziwnie ze musisz z klubu juz skladac bo teoretycznie jak teraz Ci sypna kasa to potem po tej powaznej operacji jaka jest rekonstrukcja acl dostaniesz duzo mniej jesli wogole cos dostaniesz bo to nigdy nie wiadomo z tym pzu.dlatego ja czekalam az bedzie po wszystkim , w sumie tez mi to duzo nie pomoglo bo jakos specjalnie duzo kasy na mnie nie splynelo niestety.no ale zycze powodzenia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam;] muszę się kogoś poradzić:P jestem prawie 6 miesięcy po naderwaniu więzadeł w kolanie... przez wakacje wzmacniałem kolano(1000km na rowerku i podnoszenie ciężarów). Miałem mieć zabieg "kosmetyka kolana" , ale rodzice sie nie zgodzili bo w tym wszystkim było więcej strachu niz samego wypadku... Po wakacjach miałem wizytę kontrolną u lekarza. Był bardzo zaskoczony tym że moje kolano jest w tak dobrej formie...kazał mi nadal ćwiczyc i wzmacniać kolano. Przyznam się że troche to ostatnio zaniedbałem;/ następna kontrola u lekarza za pol roku.... Mam kilka pytań... Czy to że zaczynam powoli grać w piłke nożną (na hali) to jest błąd? Czy będzie lepiej jak dam sobie z tym spokój na razie? Moje kolano czuje sie dobrze tylko mi siedzi coś w głowie....mama na myśli strach... Głównie chodzi o tą piłkę nożną.....jak Wy byście zrobili na moim miejscu?;p Proszę o szybką odpowiedź;] z gory dziekuje;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz prawie pol roku.... znachorka (serwinka nie wiem czy kojarzysz;p) powiedziala ze dopiero na wiosne moge zaczac garc w meczach;p gralem juz duzo... a pierwszy raz kaponalem pilke po 4 miesiacach od urazu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
witaj! Masz pytanie o sprawnosc fizyczna po rekonstrukcji ? A wiec juz odpowiadam:m pierwsze wiazadlo ACL przednie w stawie skokowym prawym mialam robione w sierpniu 2007 r. - w pelni sprawna fizycznie bylam pod koniec stycznia 2008 , w pazdzierniku 2008 r mialam robiony ACL kolana lewego i dotej pory jeszcze chodza na rehabilitacje - niby wszystko ok ale jednak jeszcze nie ma calego zgiecia i wyprostu . Zycze zdrowia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...