Jump to content
Forum Odszkodowania

odszkodowanie od wychowawcy


joasiap
 Share

Recommended Posts

Witam.. Córka moja uległa wypadkowi na szkolnej wycieczce.Nauczyciel nie sporządził żadnej notatki dotyczącej sprawy ani nie zawiózł na pogotowie aby udzielono jej pomocy.Nie wiem czy ta wycieczka była ubezpieczona dodatkowo ,ale lekarz prowadzący zasugerował mi, abym rościła odszkodowanie od wychowawcy.Czy jest to w ogóle możliwe i jak się do tego zabrać? Drugie pytanie to czy córka może dostać odszkodowanie bez względu iż nie sporządzono takiej notatki?(w zasadzie nauczyciel bąknął coś o protokole wypadku , ale nie wiem co tam wpisywać i czy będzie to ważna informacja dla ubezpieczalni )Proszę o odpowiedź.
Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór

Dochodzenie odszkodowania od wychowawcy oznacza skierowanie sprawy do sądu. Musi mieć więc Pani dowody na to, iż wypadek miał miejsce z jego winy. Po drugie wychowawca nie koniecznie musi być wypłacalny - tzn. przyznane odszkodowanie nie trafi w Pani ręce z uwagi na pustą kieszeń nauczyciela. Dochodzą do tego koszty sądowe i prawnika. Może się to okazać całkowicie nieopłacalne.

Jeżeli byli świadkowie wypadku, to mogą w razie potrzeby zeznać o przebiegu zdarzenia, więc oświadczenie nie jest tu najważniejsze.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...