Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Signal Iduna SKI - oddalone roszczenie!?


parano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcialbym poradzic sie bardziej wykwalifikowanych ode mnie w dziedzinie prawa w nastepujacej sprawie:

 

W marcu 2007 bralem udzial w wyjezdzie narciarskim do Włoch. Wykupilem ubezpieczenie Signal Iduna Ski na sprzet narciarski. Podczas wyjazdu zdarzyl sie wypadek polegajacy na tym, ze podczas zsiadania z wyciagu krzeselkowego narta zahaczyla sie miedzy krzeselkiem a podłożem i w konsekwencji złamała się. Wypadek był zupełnie niegroźny dla zdrowia.

 

Po wypełnieniu odpowiednich formularzy, załączeniu wymaganych dokumentów i wysłaniu wszystkiego do towarzystwa ubezpieczeniowego, otrzymałem odmowę wypłaty roszczenia.

 

Uzasadnienie jest następujące:

 

"Signal Iduna S.A. odpowiada wyłącznie za szkody powstałe wskutek:

 

1. wypadku lub katastrofy środka komunikacji,

2. nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania ubezpieczonego,

3. kradzieży z włamaniem z pomieszczeń wymienionych w §7 cz.II ust. 2,

4. udokumentowanego rabunku - bez względu na miejsce jego dokonania"

 

Chcę się zapytac czy warto się odwołac od tej decyzji, a jesli tak, na co sie powolac.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

parano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

jeżeli w ogólnych warunkach umowy nie ma zawartej odpowiedzialności za wypadek takiego typu jak opisany przez Ciebie, nie ma szans na wygranie sprawy

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...