Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Szkoda całkowita OC sprawcy - Ergo Hestia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

13.08.2008 miała miejsce kolizja w której ucierpiał mój samochód tj. Honda Civic 1,5 HB 1995r. Po oględzienach rzeczoznawca stwierdził szkode całkowitą, samochód jest bardzo mocno uszkodzony naprawa jest wrecz niemożliwa. Wstępna wycena ubezpieczalni opiewała na kwotę : 6000zł wartość samochodu / 850 zł wartość wraku, byłem nawet usatysfakcjonowany. Po czym tydzień później dostałem informacje od ubezpieczalni, że po otrzymaniu dowodu rejestracyjnego wartość samochodu spadła do 5400 natomiast wartość wraku wzrosła na 1250zł . Co w takim przypadku? Uzasadnienie TU, że coś tam po numerze VIN. Czy w przypadku gdy mam zastrzeżenia co do wyceny wraku, jedyna opcja to niezależny rzeczoznawca? i czy mogę domagać się od TU zwrotu kosztów wyceny?

Dla mnie zrozumiałe jest, że skoro wartość wraku wzrasta to analogicznie wartość samego pojazdu przed wypadkiem powinna być wyższa. Oprócz tego po dopełnieniu przeze mnie wszystkich formalności nadal nie dostałem odszkodowania, wg TU czekają na oświadczenie sprawcy(który twierdzi, że takie oświadczenie już wysyłał) jak długo może to jeszcze potrwać?

 

Jeszcze jedno pytanie:

Samochód zakupiłem 06.2008 dnia 10.08.2008 wykupiłem własną polisę OC jak wiadomo 13.08 miałem ten incydent drogowy. Coś mi się obiło o uszy, że mogę się domagać o zwrot kosztów ubezpieczenia za okres wyjaśniania? + poniesione koszty rejestracji czy opłaty za podatek od czynności cywilno-prawnych? Czy to prawda czy tylko jakieś ploty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM! TYDZIEN TEMU MIAŁEM KOLIZJE. GOŚC PUKNOŁ MNIE W TYŁ, UBEZPIECZYCIE SPRAWCY''PZU,, WYLICZYŁ SZKODE JAKO CAŁKOWITA ALE KOSZT NAPRAWY NIE PRZEKROCZYŁ WARTOSCI RYNKOWEJ JAKA WYLICZYŁO PZU. TAK WIEC, CZY PZU MA PRAWO ZAKWALIFOKOWAC SZKODE JAKO ,,CAŁKOWITĄ'' ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
WITAM MIALEM SZKODE CALKOWITA CO PRAWDA WALCZYLEM O NIA 6 MC DALEM 3 OFERTY SPRZEDAZY AUTA I WKONCU SPRZEDALEM NAJKORZYSTNIEJ ZA 500 ZL A WRAK ZOSTAL WYCENIONY NA 1100 ZL. STWIERDZONO IZ OFERTY KTORE DALEM ZANIZAJA KUPNO WRAKU.HEHE SMIESZNE CIEKAWE JAK TO ZANIZAJA PO CZYM TO STWIERDZIC JAK MI TO UDOWODNIA?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A I CHCIALEM DODAC ZE ZECZYWISCIE ERGO HESTIA JAK W REKLAMIE ZALATWIA WSZYSTKO SZYBKO I SPRAWNIE.HEHEH MOJA SPRAWA TRWA JUZ ROK NA KARZDE PISMO ODPOWIADAJA PO OK 2 MC. NA MEILE PO 2 TYGODNIACH,WIEC TO SZYBKO I SPRAWNIE,POGRATULOWAC REKLAMIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...