Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Uraz kręgosłupa podczas kolizji --> sprawca zwiał ;-(


lwica_32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam zapytanie dot. odszkodowania za uraz kregosłupa w wyniku wypadku komunikacyjnego.

 

13 maja 2008 w drodze z pracy doszło do kolizji, stałam w korku spowodowanym przewężeniem drogi a kierowca z tyłu najechcał na mój samochód (impakt był bardzo duży). Ja doznałam szkou i niestety nie zwróciłam uwagi na numery rejestracyjne, byli świadkowie ale i oni nie zauważyli numerów rejestracyjnych a niestety sprawca zwiał . :-( . Została sporządzona notatka policyjna, ale policja powiedziała że nie mają żadnych informacji żeby szukać sprawcę (bo nic konkretnego nie pamietałam) więc wpisali sprawca nieznany. Ja będąc w szoku nie czułam bólu, dopiero nastepnego dnia jak poszłam do pracy (14.05.2008) poczułam ból (nie dałam rady siedzieć). Więc poszłam do zakładowego lekarza który skierował mnie na prześwietlenie. Nastepnego dnia (15.05.2008) odebrałam przeswietlenie i było napisane "podejżenie złamania przedniogórnej krawędzi trzonu L4" /4 kręg lędźwiowy/. Lekarz zakładowy wypisał pierwsze 14 dni L-4. Po czym jeszcze tego samego dnia poszłam do chirurga, który stwierdził "pękniecie 4 kręgu lędźwiowego" i wylądowałam w gorsecie ortopedycznym na 4 miesiące. A samo leczenie trwało 5 miesięcy. 13.10.2008 wróciłam do pracy.

 

Teraz mam pytanie czy nalezy mi się jakieś odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego a jak tak to jakiego rzędu kwota to by mogła być??

 

Pozdrawiam

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę

jeśli możesz to opisz swój przypadek

co ci się stało w wyniku wypadku, czy tez starałeś się o odszkodowanie z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego czy tez ze swojego ubezpieczenia NW ??? Jeśli mozesz to napisz jaka firma załatwiała sprawe za ciebie i ile % prowizji pobierają?? Czy tylko wypłącili ci za uszczerbek na zdrowiu czy coś jeszcze.

 

Z góry dziękuję

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Jeśli sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia to UFG powinien wypłacić Ci odszkodowanie za szkodę na osobie zadośćuczynienie. Za szkodę w mieniu odszkodowania niestety nie dostaniesz nic (za uszkodzenie samochodu). Oprócz zadośćuczynienie można dochodzić kosztów leczenia, rehabilitacji, utraconego dochodu - choć przy tym roszczeniu UFG robi opory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...