Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek OC sprawcy Pzu


etz0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiatam w maju tego roku mialem wypadek (miesiac w szpitalu ,polamane kosci odma oplucnowa itp) mam takie pytanie bo niedawno podpisalem umowe z jedna z firm ktora uzyska odszkodowanie z OC sprawcy

 

czy ja moge zaczac prace bo (szef czeka na moja osobe) czy poprostu czekac bo jak pujde na komisje lekarska z PZU to zobacza ze pracuje i mniejszy stopien w % mi przyznaja a w domu juz siedze prawie 6 miesiac wiec troche nudno.... a kasa tez by sie przydala czekam pilnie na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, ja również miałam wypadek w maju, 4 miesiące leczenia. W pzu i w ubezpieczalni sprawcy kazano mi złożyc dokumentację medyczną dopiero po zakończeniu leczenia wypadkowego.

Zamierzam również wynając firmę odszkodowawczą, gdyż moja sprawa jest dośc skomplikowana. Mógłbyś napisac mi jaka to firma i coś więcej na jej temat? Z góry dziękuję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etz0 na komisji to oni będą sprawdzali twój stan zdrowia rokowania na przyszłość wpływ wypadku na twój obecny stan no i określą uszczerbek etc. odnośnie pracy (pytanie podstawowe czy Twój stan już na nią pozwala ?) jeżeli sądzisz że celowe przeciąganie czasu powrotu do pracy (choć jesteś już w pełni sił )zwiększy odszkodowanie to możesz się rozczarować chyba ze Twój stan na to nie pozwala i nie możesz niestety pracować (rehabilitacja i dochodzenie do pełni sił po wypadku) wtedy jest to dobry argument ... 6 miesięcy to i tak już całkiem sporo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 

himera wrote:

etz0 na komisji to oni będą sprawdzali twój stan zdrowia rokowania na przyszłość wpływ wypadku na twój obecny stan no i określą uszczerbek etc. odnośnie pracy (pytanie podstawowe czy Twój stan już na nią pozwala ?) jeżeli sądzisz że celowe przeciąganie czasu powrotu do pracy (choć jesteś już w pełni sił )zwiększy odszkodowanie to możesz się rozczarować chyba ze Twój stan na to nie pozwala i nie możesz niestety pracować (rehabilitacja i dochodzenie do pełni sił po wypadku) wtedy jest to dobry argument ... 6 miesięcy to i tak już całkiem sporo...

Nie przesadzajmy- jak się jest w domu od dłuższego czasu i nie pracuje, wypoczywa się to na pozór można czuć się w pełni sił. Zresztą zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (tekst. jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 77, poz. 512 ze zm.) świadczenie rehabilitacyjne przysługuje ubezpieczonemu, który po wyczerpaniu zasiłku chorobowego jest nadal niezdolny do pracy, a dalsze leczenie lub rehabilitacja lecznicza rokują odzyskanie zdolności do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...