Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek sprawca był ubezpieczony w Generali


grzesieek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam. Miesiąc temu miałem wypadek samochodowy, nie była to moja wina.

 

Z góry juz teraz dziękuje za pomoc.

 

Konkretnie potrzebuje pomocy w dochodzeniu odszkodowania. Sprawca był ubezpieczony w Generali. Wycenili mi szkode całkowita, dziś dostałem dokumenty. Wycenili mi wrak na 1.300 PLN, z faktu ze z samochodu nie mozna było nic wykrecic zdecydowałem sie na złomowanie samochodu. Teraz szykuję sie do napisania pisma do Generali w celu wyrównania tej szkody (czy odpowiedz bedzie pozytywnie rozpatrzona?)

 

Prosze o pomoc co zrobic aby otrzymac zadoścuczynienie?

moje obrazenia:

- 9 dni w szpitalu

- wstrząs mózgu

- dystorsja kregoslupa

- uraz głowy

- obecnie jestem pod opieką neurologa, psychiatry i psychologa oraz ortopedy

 

Jakich rzędów odszkodowania mogę sie spodziewac i jaka jest forma załatwiania tych formalności?

 

Czy zlecic sprawę zewnetrznej firmie? (20% od wygranej sprawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

20% to strasznie dużo, czy szukałeś innych firm?

zbierz i dostarcz do ubezpieczyciela wszystkie dokumenty potwierdzające doznane szkody, rachunki za poniesione koszty leczenia, dojazdów. Niestety nic nie mówi mi dystorsja kręgosłupa. Co to takiego? Czy była sprawa karna przeciwko sprawcy wypadku? to też ma wpływ na wysokość odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Jesli chodzi o wycenę auta po szkodzie całkowitej to trzeba sprawdzić tę wycenę pod kątem wartości rynkowej aktualnej dla auta w dniu szkody. Potrzebne będą więc dane Pańskiego auta. W sprawie szkody osobowej: najlepiej udać się do firmy odszkodowawczej, która pomoże w odzyskaniu należnego odszkodowania. Odszkodowania wypłacane przez ubezpieczycieli za szkody osobowe są z reguły bardzo niskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Przed złomowaniem warto skontaktować się z ubezpieczycielem czy nie przyjmie on wraku za kwotę na jaką sam go wycenił.

Nie jest on do tego zobligowany ale to powszechna praktyka, wygodna dla poszkodowanego.

Co do szkody osobowej, należy gromadzić dokumentację medyczną oraz rachunki za poniesione w związku z leczeniem wydatki.

Żeby oszacować kwotę należnego Panu roszczenia musiałabym mieć wgląd w dokumentację i zadać Panu kilka pytań.

Jeżeli sprawa jest dalej aktualna, proszę o kontakt telefoniczny, numer jest w sygnaturce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...