Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

NORDEA odmówiła wypłacenia za pobyt w szpitalu.


73slawek73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.jestem rok po wypadku samochodowym ,zdaniem sądu jestem sprawcą kolizji drogowej w tej kolizji tylko ja odniosłem powazne obrarzenia ciała .W firmie w której jeżdziłem kierowcy mieli dodatkowe ubezpieczenie w nordea po wypadku miesiąc leżałem w szpitalu , złorzyłem wniosek o odszkodowanie za pobyt w szpitalu dostałem pismo odmowne tej ze wypłaty dlatego ze sprawa nie została zakończona przez sąd grocki . Zapoznałem sie z ogulnymi warunkami umowy nordea żadnego takiego wątku nie znalazłem.Zaznaczam ze w dniu wypadku nie byłem pod wpływem alkocholu ani innych środków .Może ktoś miał taki przypadek i jak to zakończył,proszę o posty.POZDRAWIAM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmowa powinna mieć umocowanie w przepisach, w tym wypadku w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (chyba NNW kierowcy i pasażerów pojazdu?). Jeżeli nie zostały przywołane konkretne przepisy z OWU, które umożliwiają taką decyzję to odwołaj się do ich Oddziału Okręgowego za pośrednictwem Odziału, który likwidował szkodę. Według mnie brak jest podstaw do decyzji odmownej z uwagi na brak wyroku, który przecież ma tylko potwierdzić Twoją winę. Ważne jest w tej sprawie głównie to czy kierujący w chwili wypadku był trzeźwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki za odp. Może bardziej to rozwine sprawa jest taka iż samochód który prowadziłem OC miał w HDI . A tutaj chodzi tylko o to że my kierowcy byliśmy ubezpieczeni dodatkowo w nordei od nieszczęśliwych wypadków. I właśnie to mnie dziwi ze nordea tak postąpiła ,dzwoniłem do warszawy i też dosałem taką odp . Rozmawiałem z wieloma ludzmi i też byli zaskoczeni ze otrzymałem taką odp , a przecierz do wniosku dołączyłem notatke z policji i wyrażnie pisało ; kierujący trzeżwy. niewiem i nie rozumiem ich procedur , a jeszcze bede składał wniosek o jednorazowe odszkodowanie ale to dopiero po zakończonym leczeniu to do tej pory sprawa w sądzie się zakończy i prześlę do nordei wyrok . Wiem tylko jedno czy byłem winien czy nie w tym wypadku odszkodowanie za pobyt w szpitalu należało mi się , wydaje mi się że grają na zwłokę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.To ze Nordea odmówiła wypłaty za szpital wcale mnie nie dziwi-grają na czas.Od złożenia dokumentów mają 30 dni na wypłacenie świadczenia bez względu na orzeczenie sądu grodzkiego-nie ma to nic wspólnego z wypłątą. Należą ci się więc odsetki za zwłokę!!!!!

Ja również czekam na wypłatę wczoraj 9-tego minęło 30 dni-a pieniedzy jak nie było tak nie ma. Mieli 30 dni na zkompletowanie dokumentów ,wyznaczenie komisji (09.10.2008) a tymczasem komisje mam 13-tego bm.-ciekawa jestem czy tak gorliwie wypłacą mi odsetki za zwłokę. Będę o to walczyć.

Co prawda nie ma za bardzo z kim dyskutować w Warszawie telefony jeżeli się już dodzwonię(o zgrozo!!!) odbiera kto inny niezorientowany- całkowity brak kompetencji!!!!!!

Z innej polisy w innym Towarz.Ubezpiecz. nigdy nie spotkałam się z takim lekceważeniem klientów jak w Nordea.

Pozdrawiam i życzę nam wszystkim poszkodowanym lepszego traktowania przez Nordea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...