Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odwołanie od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego


Agatka33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym napisac odwołanie od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego w sprawie zaniżenia uszczerbku na zdrowiu. Czy ktoś pisał już takie odwolanie lub wie gdzie można znaleźc jakieś wzory? Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałam się z wzorami takich pism w internecie :( myślę że każdy przypadek jest indywidualny i trudno o wzór odwołania który byłby dobry, skuteczny w każdym przypadku i w stosunku do każdego TU.

Na początku najlepiej zwrócić się do TU o kserokopię orzeczenia lekarza-orzecznika. Orzeczenie to powinno zawierać konkretne pozycje z tabeli, które zostały uwzględnione podczas określania częściowych uszczerbków procentowych (czyli za każdy uraz). Dobrze byłoby mieć tablice tego danego TU które wypłacało odszkodowanie i wtedy można zanalizować jaki uszczerbek % określił lekarz-orzecznik TU a jakie były "widełki" - czyli ile minimalnie i maksymalnie mógł przyznać. Można też stwierdzić których ewentualnie obrażeń lekarz nie wziął pod uwagę. Na tej podstawie w odwołaniu można wnosić o ponowne rozpatrzenie sprawy podając argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Moja córka po szyciu rany ma blizne przy oku otrzymalam decyzje w wysokosci 2% czyli 200zł uważam że jest to blizna na kobiecej twarzy i powinna otrzymać wyższe odszodowanie.Czy ktoś może mi pomóc w tej sprawie czy mam racje jeżeli tak to jak mogę się odwolać.Dodam że wypadek zdarzył się w szkole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowując odwołanie warto powołac się nie tylko na przepisy, ale także orzecznictwo sądowe. Ważna jest dokładna dokumentacja akt szkodowych. Istnieją także firmy i kancelarie, które skutecznie pomagają w takich sytuacjach. Pismo napisane na wysokim poziomie merytorycznym daje większe szanse na osiągnięcie pozytywnego rezultatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś dostałam odpowiedź z PZU. Moje odwołanie dotyczyło zbyt niskiego procentu uszczerbku na zdrowiu. Odpisano mi że nie znajdują podstaw do zmiany zaskarżonego stanowiska. Nie stac ich nawet na to żeby ponownie przeprowadzic komisję.

Moja pierwsza komisja trwała 5 minut, lekarz nie zajrzał w wywniki badań, zapytał co mi się stało i to wszystko. Uważam że to było lekceważenie i totalna sztuka. Pozostaje mi tylko droga sądowa. Jak zbiorę siły to może spróbuję. Napiszcie jak Wam udało się złożyc odwołania i co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak umotywowałaś swoje odwołanie? napisałaś tylko, że się nie zgadzasz z decyzją TU czy też jakimiś dowodami poparłaś swoją tezę?

 

bo jak tylko napisałaś, że się nie zgadzasz z decyzją bez jakiegokolwiek poparcia dowodami to TU zawsze będzie mieć w nosie Twoje zdanie :]

 

sprawy sądowe w przypadkach nw to zawsze była dla mnie sztuka dla sztuki, co innego oc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.Wykupiłam ubezpieczenie OC,AC w Link4 od grudnia2010r. Pod koniec lutego miałam lekką stłuczkę wpadłam w poślizg hamując przed skrzyżowaniem i,jadąc max.20km/h w wyniku czego uderzyłam w tył samochodu jadącego przede mną. Poszkodowanemu samochodowi nic sie nie stało i tylko lekko zarysowałam mu zderzak, lecz w moim aucie stłukłam sobie klosze 3 lamp, zagięłam lekko maskę przy zamku, złamałam maskownice grila, oraz porysowałam sobie zderzak ,który jest w kolorze nadwozia. Zgłosiłam szkodę do Link4 celem uzyskania odszkodowania z ubezp.AC. Samochód był na chodzie i praktycznie mogła bym nim jeździć gdyby nie potłuczone lampy. Link4 wycenił moją szkodę na ponad 70% wartości samochodu,czyli według ich wyliczeń około 8 tyś.zł. i uznał mi szkodę całkowitą! Tym sposobem orzekł mi ,że samochód nie nadaje się do naprawy tylko do kasacji.a więc nie przysługuje mi prawo do odszkodowania na naprawę samochodu,tylko jej małej części ponieważ zostaje mi wrak do sprzedania na części. Poinformowano mnie ,że to już moja sprawa co zrobię z wrakiem samochodu ,ale nawet jeśli go zreperuję to tracę całkowicie ubezpieczenie AC,a wartość samochodu spada do 1/5 wartości rynkowej.Poinformowano mnie też ,że jeśli znajdę warsztat,który przedstawi swoją karkulacje i zrobi to taniej,w tym momencie szkoda całkowita będzie cofnięta o odszkodowanie prześlą na warsztat samochodowy. Chciałam dodać ,że jest to samochód Renault-Scenic. Warsztat samochodowy wycenił mi koszt naprawy ,łącznie z wymianą nowych części na sumę 1500zł. W karkulacji Link4 dodane były usterki ,których wcześniej nie było, opisali ,że maska jest do całkowitej wymiany, zderzak też ,dodatkowo nawet zamki ,oraz wzmocnienia i jeszcze jakieś dodatkowe części do wymiany.

Teraz gdy warsztat samochodowy wysłał im swoją karkulacje, Link 4 twierdzi ,że i tak decyzja o szkodzie całkowitej będzie zachowana ponieważ takie jest ich wyliczenie i podpierają się jakimiś paragrafami i przepisami ,których nie znam. Co mam dalej robić? Jak napisać odwołanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam. w dn. 31.12.2010 doznalam dosyc powaznego uszczerbku na zdrowiu. podczas schodzenia z parkietu po skonczonym tancu kolano nagle sie wykrecilo i natychmiast spuchlo. podczas skrecenia uszkodzona została łąkotka a w momim kolanie zebralo sie mnostwo krwi ktora poprzezpunkcje lekarz ja sciagal. przez ok miesiac nie moglam chodzic , 2 tygodnie trwaly same zabiegi rehabilitacyjne. po zakonczeniu leczenia i zlozeniu wszytskich niezbednych dokumentow do TU wczoraj otrzymalam pismo , w którym TU odmawia mi przyznania odszkodowania , ponieważ wsyztsko to tym ze moje kolano ma jakas wade. nie rozumiem na jakiej podstawie mogli to wywnioskowac , tym bardziej ze gdy poprzednim razem skrecilam kolano spowodowane bylo poślizgnieciem. Warto w ogole pisac odwołanie? i czy mam jakies szanse? prosze o szybką odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...