Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek-zadośćuczynienie za niemożliwość wykonywania pracy


cindy 328
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28.10 miałam wypadeczek, pewien bezmózgowiec nie zatrzymał się na STOPIE...

Ogólnie nic nikomu się nie stało, ale od następnego dnia do teraz odczuwam

bóle w okolicy kręgów piersiowych, szyjnych.

Tego dnia jechałam do klientów, miałam im wykonać usługę (foto)

(Prowadzę własną działalność gospodarczą).

31.10 udałam się do lekarza ogólnego, dostałam środki przeciwbólowe i skierowanie do ortopedy, dopiero na 4.11.

U ortopedy zlecono mi 2 rentgeny w odstępach czasu (za silna dawka rtg) i następną wizytę

dopiero na 18.11....

W tym czasie odmówiłam już wykonanie drugiego zlecenia...

Ból trwa, nie dostałam L-4, nie pracuję dalej, dopiero lekarz coś zadecyduje po obejrzeniu prześwietlenia.

Co robić?

Czy lepiej się udać do prywatnego specjalisty?

czy są szanse na dostanie odszkodowania za straty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz starać się i o zadośćuczynienie i o zwrot utraconych dochodów. Jest to materia dość skomplikowana, więc jeżeli nie czujesz się z tym dobrze, skieruj swoje kroki do jakiegoś adwokata czy firmy.

czy policja ukarała sprawcę mandatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności postaraj się jednak uzyskać zwolnienie lekarskie! No bo jak wykażesz przed ubezpieczycielem, że faktycznie nie możesz wykonywać pracy? Ciężar dowodu niestety spoczywa na Tobie. Przedstawiając zwolnienie także do ZUS-u uzyskasz również świadczenie chorobowe a ubezpieczyciel będzie zobowiązany do pokrycia różnicy pomiędzy faktycznie osiągniętymi dochodami, w tym z ZUS, a dochodami które zostałyby osiągnięte gdybyś pracowała. Najczęście ustala się ich wysokość w oparciu o uśrednione dochody z kilku ostatnich miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawca dostał 6 punktów i mandat :)

Jutro nareszcie upragniona wizyta u ortopedy, ciekawa jestem, czy dostanę kolejne, silne środki przeciwbólowe, czy jakieś L4. Będę informować.

Szkodniku dziękuję za info i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja w sprawie tego twojego prywatnego leczenia.

Tak jak piszesz sprawca został ukarany mandatem karnym.

W takim przypadku należy ci się odszkodowanie z OC sprawcy. Każdy rozumie, że jest to koniec roku i że terminy dostania się do specjalistów w tym roku to marzenia. Możesz leczyć się w prywatnej przychodni, z tym, że zasada jest jedna. Dobrze wygląda jak udokumentujesz dlaczego leczysz się prywatnie. Ja w swojej przychodni poprosiłam Panią w rejestracji, żeby na skierowaniu do ortopedy napisała mi kiedy jest możliwy najbliższy termin (u mnie był czas oczekiwania na wizytę 5 tygodni). No jest to uzasadnienie, prawda? Ja leczę się prywatnie. Na każdą usługę bierz fakturę.

Dobrze jest skorzystać z biura prawnego specjalizującego się w pomocy poszkodowanym w wypadkach. Tam ci wszystko dokładnie objaśnią i pomogą. Dodatkowo odszkodowanie jest o wiele wyższe niż to które sama wyegzekwujesz.

Popytaj znajomych które biuro w twojej okolicy ma dobrą opinię.

 

życzę szybkiego powrotu do zdrowia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
proszę o pomoc w wyjaśnieniu sprawy odszkodowania, młody chłopak jadąc skuterem zginął w wypadku, posiadał uprawnienia do jazdy tego rodzaju pojazdem, miał prawie 17 lat. Wypadek stał się w nocy po godz. 23.00, była bardzo ograniczona widoczność, ponieważ tej nocy panowała ogromna mgła, do tej pory nie ustalono sprawcy wypadku, a było ich prawdopodobnie kilku i wszyscy uciekali z miejsca tragedii, nikt nie zatrzymał sie i nie udzielił pomocy, a przede wszystkim pierwszy jadący, który potrącił chłopca, uciekł z miejsca wypadku, jak stwierdza policja, ponadto nie zostały zabezpieczone ślady wypadku, trudno w tej chwili ocenić sytuację, jak mogło dojść do tej tragedii, nie wiemy, czy chłopiec jechał tym skuterem, czy też prowadził, policja do tej pory nie ustaliła tego. Zniszczenia skutera są bardzo niewielkie w porównaniu ze zmasakrowanym ciałem, ponadto skuter prawdopodobnie leżał na poboczu, a ciało chłopaka na jezdni- tak więc prawa fizyki wykluczają, że został on potrącony podczas jazdy, ponieważ zniszczenia skutera są prawie żadne, jednak prawdopodobnie wykryto u chłopca w organiźmie alkohol, proszę o odpowiedź czy w tej sytuacji należy się rodzinie odszkodowanie NW za zmarłego tragicznie syna, chłopiec był ubezpieczony powszechnym ubezpieczeniem szkolnym, czy są szanse na jakiekolwiek odszkodowania, a jeżeli chłopiec nie jechał tylko szedł, czy również jest to jego wina, czy jadącego kierowcy , ponieważ nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uciekł z miejsca wypadku. Decyzja o odszkodowaniu NW przyszła odmowna, proszę o pomoc w wyjaśnieniu tego rodzaju sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cindy jeżeli policja potraktowała zdarzenie jako kolizję a nie wypadek to warto byłoby jeszcze z dokumentacja medyczna iść na policję aby zostało to zmienione, inaczej bedziesz mieć problem z uzyskaniem odszkodowania z OC. Miałam taka samą sytuację. Kobieta wyjechała z podporzadkowanej i uderzyła w samochod mojego meza, na poczatku nic go nie bolalo potem jak emocje opadły okazało sie że ma odprysk kosci w rece. Musisz sprawdzić jak zdarzenie widnieje u policji.

powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...