Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

POPARZONA PO SOLARIUM


oparzona
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PROSZĘ O POMOC!!

Zostałam oparzona po solarium. Byłam 10 min i miałam oparzenie twarzy 1 na2 stopien!! Mam zwolnienie na conajmniej 3 tyg, ale pzrez miesiąc nie mogę chodzić na basen i tego typu, a jestem studetką AWF i niestety będzie to wielki problem. Ból był nieziemski:/ Mam obdukcje i tego typu dokumentację. Moim zdaniem najprawdopodobniej mógł zepsóć się filtr lub w ogóle go nie było, gdyż jak było włączone solarium to światło na twarz było BIAŁE a powinno być niebieskie. Z tego co się dowiedziałam właściciel tego solarium jest znany machlojek, podobno jak świetlówki się wyczerpują to zdejmuje umyślnie filtry by lepiej się opalic:/ ale do rzeczy:

1-Po pierwsze nie wiem jaką sumę mogłabym zarządać na zadośćuczynienie.

2-Nie wiem czy go posądzić przez prokurature, czy cywilnie, czy próbować polubownie?

3-Jak kończą się takie sprawy?? Słyszałam, że jest trudno udowodnić winę:/...?

4- Nie wiem co mam już robić..?

 

A poza tym nie wiem coz odszkodowaniem...?? Jestem studentką AWF dzienne, mam wykupione ubezpieczenie ISIC-AZS. Gdzie powinnam zgłosić o odszkodowanie, jakie papiery potzrebuję. itp...

 

PROSZĘ O POMOC, GDYŻ ZDANA JESTEM TYLKO NA SIEBIE:(!!!

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw spróbouj polubownie zarządać załóżmy 10 tys zł tytułem zadośćuczynienia. Jeżeli się nie zgodzi - zgłoś sprawę na prokuraturze, wynajmij firmę lub prawnika i niech przygotuje Ci skuteczne roszczenie do człowieka. Zbierz dokumentację medyczną z leczenia, wykonaj zdjęcia poparzeń, żeby ktoś Ci nie zarzucił, że nic Ci nie było. Masz świadków oparzenia? Dobrze byłoby zabezpieczyć maszynę będącą powodem oparzeń. Prokuratura to jednak dobra opcja.

Gdzie zgłosić? Na razie do niego, jeżeli się przyzna odeśle Cie do ubezpieczyciela - o ile go posiada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odesłanie do ubezpieczyciela nie jest równoznaczne z przyznaniem się właściciela solarium do czegokolwiek i nie wiąże się automatycznie z wypłatą odszkodowania przez TU, a ma jedynie na celu scedowanie problemu na TU ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...