Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Czy mam prawo do dalszych roszczeń?????


Edi76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mam prawo do dalszych roszczeń??????Proszę o pomoc.W kwietniu 2005r uczestniczyłem w wypadku drogowym

doznałem licznych obrażeń ciała .Dostałem od Ubezpieczeń kwotę w wysokości 27000..To było za uszczerbek na zdrowiu

zniszczoną odzież .Po kolejnych zabiegach i rehabilitacjach wróciłem do pracy w lipcu 2007 roku utraciłem pracę w której miałem dość dobre zarobki .Pracę tę straciłem w oparciu o dokumenty medyczne z uwagi na uszczerbek spowodowany tym wypadkiem .I tu kieruje pytanie czy mam prawo do dalszych roszczeń skoro mi się tak skomplikowało życie i zmniejszyły rokowania na przyszłość ..No i czy czas od wypadku do dnia dzisiejszego ma wpływ na odszkodowanie. Proszę o pomoc za wszelkie porady i uwagi dziękuje z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście: Art. 444. § 2. KC

 

Jeżeli poszkodowany utracił całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość, może on żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody odpowiedniej renty.

 

jaki oszacowano Ci uszczerbek? jaka ubezpieczalnia likwiduje szkodę? z czyjej pomocy korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie jestem wstanie według tego orzeczenia lekarskiego jednoznacznie stwierdzić ile procent mi przyznano z uwagi na charakter pisma lekarskiego .Firma ubezpieczeniowa której sprawa dotyczy to PZU .W tej chwili nie korzystam z niczyjej pomocy Firma która pomagała mi w odzyskaniu zadośćuczynienia nie może mnie reprezentować w razie czego w sądzie .Dlatego też w poniedziałek w Poznaniu ide poszukać fachowej porady i pomocy pragnę wywalczyć należyte mi pieniądze .Wiem że osoba która również przeżyła tak jak ja ten wypadek w 2005r dostała 15tys z tytułu uszczerbku .podpisał że nie będzie wnosił roszczeń a mimo to w ubiegłym roku wywalczył jeszcze 30 tys więc pomyślałem że skoro moim zdaniem mój uszczerbek jest znacznie większy zasługuje na więcej .No i nigdy nie podpisałem że nie będe wnosił roszczeń dalszych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...