Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek komunikacyjny - samochodowy


rensko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

dokładnie tydzień temu miałam wypadek samochodowy. byłam zarówno kierowcą jak i jedynym pasażerem. jadący z naprzeciwka samochód wpadł w poślizg, doszło do "czołówki". sprawca jest młodym, niedoświadczonym kierowcą z miesięcznym prawem jazdy. twierdzi, że przez dziurę w poboczu skręcił szybko kierownicą czego skutkiem jest w/w kolizja. na miejsce zdarzenia mąż (który zdążył dotrzec na miejsce) wezwał policję. alkomat nie wykazał u chłopaka ani u mnie śladów alkoholu. uskarżałam się na ucisk w klatce piersiowej więc policjant wezwał karetkę. w szpitalu przebywałam od niedzieli do wtorku. epikryza świadczy, iż przyjęta zostałam z powodu złamania w obrębie C4. kołnierz na 4 tygodnie. uskarżam się na bóle kręgosłupa, skórcze ręki. ubezpieczyciel samochodu męża InterRisk polecił firmę trudniącą się egzekwowaniem należności Windcar (prowadzi ona sprawę od początku do końca, bierze 20% wyegzekwowanej kwoty). sprawca posiadał OC+AC, jego ubezpieczycielem jest TUW. proszę uczestników forum o poradę. jako, że nie doznałam wcześniej podobnych zdarzeń (1) nie jestem pewna czy wybór firmy Windcar jest słuszny. są to co prawda profesjonaliści i myślę,że sami nie bylibyśmy w stanie uzyskac pokaźniejszej kwoty za odszkodowanie jednak obawy są. (2) czy za nieobecnośc w pracy płaci pracodawca czy zus? 80% czy 100%? nadmienię, że jestem zatrudniona na czas nieokreślony, cały etat.

dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20% to nie jest najniższa prowizja. Oczywiście słusznie że wynajęłaś kogoś do obsługi sprawy jeżeli sama nie masz na ten temat wiedzy. Nie jestem w stanie wypowiedzieć się o tej firmie, bo jej nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
reńsko wrote:
(1) nie jestem pewna czy wybór firmy Windcar jest słuszny. są to co prawda profesjonaliści i myślę,że sami nie bylibyśmy w stanie uzyskac pokaźniejszej kwoty za odszkodowanie jednak obawy są. (2) czy za nieobecnośc w pracy płaci pracodawca czy zus? 80% czy 100%? nadmienię, że jestem zatrudniona na czas nieokreślony, cały etat.
dziękuję.
1) Przed wyboem firmy należy zapoznać się dokładnie z opiniami na temat firmy jak i zapoznać się z zapisami umowy;

2) Do 33 dni (14 dni w przypadku pracownika, który ukończył 50 rok życia) płaci pracodawca wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy, a po tym terminie ZUS wypłaca zasiłek chorobowy. 100% wynagrodzenia wypłaca się m.in. jeśli doszło do wypadku w pracy, w drodze do pracy lub z pracy. Podstawa prawna art. 92 § 1 k.p..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...