Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Jakie kwoty wchodzą w grę jako zadośćuczunienie


joren
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ofiarą wypadku komunikacyjnego.Dwa miesiące temu czołowo dobił do mnie inny pojazd.Mam wieloodłamowe złamanie stawu łokciowego,wieloodłamowe złamanie stawu kolanowegi i spiralno-skośne złamanie kości piszczelowej.Wszystko lewa strona ciała.Jestem praworęczny..Co do nogi rokowania są nieco lepsze,w stawie łokciowym pozostanie duża niesprawność- mam zaledwie 30 stopni ruchomości i lekarze nie dają specjalnie więcej.Przeszedłem operację łokcia i dwa razy repozycję zamkniętą nogi.W łokciu mam sporo srób i drutów,więc czeka mnie jeszcze operacyjne ich usunięcie.Skoro jestem poszkodowany,połamany,operowany i na dodatek w sporym stopniu niepełnosprawny na jakiego rzędu kwoty powinienem liczyć z firmy ubezpieczeniowej sprawcy?( był ubezpieczony w PZU)?Czy ktoś może to w przybliżeniu oszacować?20 tyś?50tyś?100tyś????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiec moze podpowiem albo i nie ja mialem wypadek komunikacyjny(jechalem motocyklem) koles mercedesem sprinterem nie ustapil mi pierszenstwa o 00:00 w nocy policja odrazy stwerdzila ze to jego wina itp mnie przewiezli do szpitala w stanie b.cierzkim nieprzytomny... moje uszkodzenia ciala to zlamana kosc udowa prawa na wysokosci 1/3 ( operacja gwozdz chirurgiczny i 4 sruby w nodze w maju 09 wyciagaja to... zlamana kosc IV i V srodrecza prawego ( zle zlozona reka) ODMA OPLUCNOWA PRAWOSTRONA lewe pluco zbite pekniety klykiec potyliczny lewostronny oraz piramida kosci skroniowej peknieta kosc szczekowa wstrzas mozgu i krwiak 8 mm w glebokich partiach mozgu ..... dodam ze jeszcze cos z biodrem bylo itp ... GENERALNIE ZE SPRAWCY OC bede sciagal kase za motocykl ciuchy motocyklowe parking PZU wyplacilo a teraz za uszkodzenia ciala straty w dochodach ,straty moralne itp poszukalem firmy ktora takimi sprawami sie zajmuje UBIEGAJA SIE o 150tys zl jestem w wieku 22l kawaler ( to tez sie liczy czy ma sie rodzine dzieci itp jakie byly straty w dochodach ) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo.Sądzę,że ogólnie rzecz biorąc nasze obrażenia są podobne.Ja prawdopodobnie zostanę ze stałą ,sporą niepełnosprawnością lewej ręki,z nogą powinno być lepiej ,choć na przyszłość straszą mnie endoprotezą bo może być niepełne jej zgięcie a potem zmiany zwyrodnieniowe.Też byłem nieprzytomny po urazie głowy,ale chyba nie miałem żadnego krwiaka(ale też nie miałem robionej tomografi ).Ma teraz bardziej czytalny obraz o jakie roszczenie mogę próbować występować.Jeszcze raz dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok generalnie ja lezalem w szpitalu na SZASERÓW w Warszawie tomografie calego ciala mialem zrobiona

Generalnie mam zle zlozona reke V i IV kosc sródrecza prawego bardzo boli ta reka a generalnie wypadek mialem 09-10.05.08 wiec na zmiane pogody bol jest oraz bardzo szybko sie mecze i czesto w nocy budze sie z brakiem oddechu( poprostu jest tak jakbym sie dusil):/(generalnie historii choroby bylo ok 80-90 stron)

 

firma ubiega sie o 150tys zl z PZU bo samochód sprawcy wypadku byl tam ubezpieczony ile dostanie odszkodowania to sam niewiem generalnie co moge polecic to zbierac rachunki za leki ,za paliwo ,za wszystkie urzadzenia do rechabilitacji i poproscic od pracodawcy o pismo ze przez taki okres jak byl pan na zwolnieniu stracil pan dochody itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Zbieram od początku wszystkie rachunki typu leki,kule itp,niestety sam sobie jestem pracodawcą wiec o utraconych dochodach dowodzę z tytułu prac zleconych typu wykłady na uczelni itp,ale nie są to duże kwoty.W ręce i łokciu mam jeszcze śruby i druty ,więc czeka mnie jeszcze operacja.Z nogą dowiem się wiecej 15 grudnia,ale goleń się nie zrastał i rozeszły się trochę kości bo nie było zespolenia tylko 2 razy repozycje zamknięte w skopi.Wypadak miałem pod Łęczycą 10.09. , ale następnego dnia trafiłem na ostry dyżur do Łodzi do Szpitala ŁAM,mają tam na szczęście dobry zespół isprzęt,gdybym trafił do jakiegoś powiatowego( a rozważano Kutni i Zgierz) to miałbym pewno sztywną rękę.Teraz leczą mnie w Piekarach Śląskich na urazówce.Codzienie przechodzę na łokieć bolesną rehabilitację,ale mimo,że trwajuż 2 miesiąc efekty mizerne.Sprawca też ubezpieczony w PZU.Skąd bieże się historia choroby?Ja mam jedynie lapidarne wypisy z 3 Szpitali i trochę zdjęć RTG....?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja musialem wypelniac druk w szpitalu na szaserów i oczysicie placic za xero od strony:) jest to niezmiernie potrzebne zeby uzyskac odszkodowanie ( w histori choroby beda wszystkie badania opis z kazdego dnia ( z dnia min 2-3 notatki) napewno byl pan sprawdzany w momecie przyjmowania do szpitala wypowiadal sie lekarz ortopeda okulista laryngolog itp .Ja tak mialem:) generalnie tam powinno byc wszystko nawet opis z pana operacji....dodam tez ze nawet takie ,,pierdoly,, jak skierowanie do szpitala przez lekarza z R-ki...

 

CO do rachunków to jak najwiecej faktury na imie i nazwisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
ja tez mam pytanie zlamalam kosc podudzia mam 8 srub i jakas blache 2 mies chodzilam w gipsie po sciagnieciu przez mies czasu nie moglam chodzic noge juz lecze 6 mies ale dalej kuleje puchnie mi i okropnie boli czy moze byc cos nie tak z ta noga lekarz mowi ze niby jest wszystko wporzadku ale wydaje mi sie ze nie i jeszcze jedno mam pytanie za 2 mies wyciagaj mi sruby czy po tym beda mi zakladac gips czy nie prosze o odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...