Jump to content
Forum Odszkodowania

pzu odszkodowania


majer
 Share

Recommended Posts

Materiał Interwencji programu Polsat z dnia 12.06.2007 r.

 

Odszkodowanie z polisy PZU


Bogate PZU nie chce wypłacić 4 tysięcy złotych odszkodowania. Franciszek Romańczuk

zmarł na udar mózgu. Rodzina zmarłego od wielu lat opłacała polisę na wypadek śmierci. Przed czterema laty doszło do zmiany w ubezpieczeniu. Zapis o udarze mózgu zamieniono na krwotok śródmózgowy. Rodzina pana Franciszka twierdzi, że agent ubezpieczeniowy ich o tym nie poinformował. Teraz PZU ma podstawy, by odrzucić roszczenie państwa Romańczuków.

 

- Uważam, że tacy ludzie w ogóle nie powinni pracować w PZU. To jest znana firma, a zatrudnia oszustów - mówi Janusz Romańczuk, syn zmarłego Franciszka Romańczuka.

 

Suchej nitki nie zostawia na PZU rodzina zmarłego niedawno 75-letniego Franciszka Romańczuka. Tragedia zdarzyła się w Miastku w województwie pomorskim, ale mogło do niej dojść wszędzie.

 

- Matka nie dostanie nic, bo PZU nas oszukało, a w szczególności agent ubezpieczeniowy - wyjaśnia Krystyna Michalczuk, córka zmarłego Franciszka Romańczuka.

 

Rodzina jest zrozpaczona. PZU po śmierci ubezpieczonego nie wypłaciło odszkodowania - czterech tysięcy złotych.

 

- Kwota miała być przeznaczona na pomnik dla taty i pod tym kątem ojciec się ubezpieczał - mówi Janusz Romańczuk, syn zmarłego Franciszka Romańczuka.

 

PZU nie chce wypłacić nic. Dlaczego? Państwo Romańczuk od wielu lat mieli ubezpieczenie na wypadek śmierci. Także, jeśli umarliby na udar mózgu. Co rok płacili ponad 200 złotych składki.

 

Cztery lata temu doszło do zmiany w ubezpieczeniu. Z udaru mózgowego na krwotok śródmózgowy. Pani Anna twierdzi, że do kontynuacji ubezpieczenia namówił ich agent. Nie poinformował ich jednak o zmianie w ubezpieczeniu, a oni nie przeczytali dokładnie umowy. Starsi ludzie prawie nie widzą.

 

- Ten agent oszukał nie tylko moich rodziców. W zakładzie pogrzebowym powiedziano mi, że nie jestem pierwszą i nie ostatnią jego ofiarą. Tam przychodzi wielu ludzi i mówi, że też mają takie problemy, że PZU im nie wypłaca odszkodowania - mówi Teresa Stadnik, córka zmarłego Franciszka Romańczuka

 

A PZU rozmawiać na ten temat nie chce. Oddział w Miastku odsyła do Słupska. PZU w Słupsku do centrali w Warszawie. A centrala sprawy komentować nie chce. Agent PZU - Krzysztof T. - również. *

 

* skrót materiału

 

Reporter: Adam Bogoryja-Zakrzewski

Link to comment
Share on other sites

Znam ten temat rozmawialem nawet z Panią która napisała ten artykuł.Powiem więcej udar w polisie PZU jest tak zdefiniowany że bardzo ciężko otrzymaćo dszkoodwanie.Definicja medyczna jest inna niż definicja PZU ktorta jest bardzo niekorzystna.Znam osoby które mimo dokumentów o udarze nie spełniają warunków do wypłaty.PO CO TE UBEZPIECZENIE SKORO UDAR TO NIE UDAR.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...