Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie za ukradziony sprzęt


Rekomendowane odpowiedzi

Od pół roku jestem posiadaczem nowego mieszkania na krakowskim osiedlu. Takie nowe osiedla jak się okazuje są super okazją dla złodziei. Nieco ponad miesiąc temu okradli mi mieszkanie i wynieśli laptopa oraz sprzęt audio- wszystko warte około 8000 zł. Zgłosiłem włamanie na Policję oraz do mojego ubezpieczyciela. Policja przesłuchała mnie, sąsiadów, a ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, bo .... miałem otwarte okno na taras i tamtędy wg. ubezpieczyciela weszli włamywacze. Rzeczywiście okno było otwarte, ale w sensie uchylone, a nie otwarte na oścież. Na drzwiach nie ma widocznych śladów włamania poza zamkiem. Ubezpieczyciel twierdzi, że zamek nie mógł zostać uszkodzony podczas tego włamania, więc wg. niego włamywacze weszli przez okno. I jest pat. Jak to ugryźć, bo przecież sam tych złodziei nie złapałem na gorącym uczynku, więc jak na 100% było to nie wiem, ale nie wydaje mi się prawdopodobne aby weszli przez taras i uchylone okno - musieliby zostawić jakieś ślady. Może ktoś poradzi co dalej robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ubezpieczyciel wykonał jakieś tajne ekspertyzy potwierdzające taką ocenę włamania? Jeżeli tak zażądaj od nich przedstawienia tych dokumentów. Masz do nich prawo, szczególnie, że są podstawą decyzji odmownej. Nie może napisać tylko w pisemku, że sądzi tak a nie inaczej i dlatego odmawia.

Warto powalczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ubezpieczyciel powinien udostępnic akta szkody na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o działalności ubezpieczeniowej. Można dokonywac odpisów i kopii. Warto zaznajomic się z tą regulacją, a w przypadku dalszych proceduralnych przeszkód pomyślec o pomocy wyspecjalizowanej firmy odszkodowawczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...