Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek zatrzymane prawo jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

witam prosze o poradę

dziesiec dni temu wracając ze szkoly probowalam skrecic w lewo (bylam na drodze glownej) i po prostu nie zauwazylam auta ktore jechalo z naprzeciwka , w momencie skrecenia w lewo zostalam uderzona w prawy bok przez busa. moje auto skasowane (palio9 weekend) . po zderzeniu zostalam odwieziona nieprzytomna do szpitala, dodam mam prawo jazdy niecale piec miesiecy, nie bylam pijana. Moja wina.

Gdy karetka mnie zabrala do szpitala w celu zrobienia badan kontrolnych nagle pojawili sie policjanci wzieli dokumenty wykrzyczeli mi ze to moja wina i tyle . reszty nie pamietam. zreszta praktycznie calych badan w szpitalu nie pamietam, okazalo sie ze nikomu sie nic nie stalo tylko ja mam podwichniety odcinek szyjny kregoslupa obrazenia glowy klatki piersiowej i brzucha, przelezalam tam trzy dni,. teraz przez miesiac musze chodzic w kolnierzu ortopedycznym. po trzech dniach zadzwonil policjant w celu przesluchania . sprawa w sadzie bo niby nie przyjelam mandatu ( tylko szkoda ze nie pamietam tego zdarzenia _) dodam ze w mmencie wypadku zabrali mi prawo jazdy i dokumenty samochodu i w zwiazku z tym mam pytania

1) na jaki okres czasu zostanie mi zabrane prawo jazdy ? i po jakim czasie trzeba od poczatku robić caly kurs?? ;( dodamm nie bylam nigdy karana za tego typu wypadek i w ogole .

2) jaki dostane mandat za spowodowanie wypadku

3) no i ogolnie czy poniose jakieś koszty sprawy w sadzie grodzkim?

 

 

jezeli ktos bedzie zain teresowany odpowiedzia z gory dziekuje... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim po mojemu jesli oprocz ciebie nikt nie odniosl obrazen, to sprawa nie jest z gory przegrana:)

Ze sama sobie zrobilas krzywde, to nikomu nic do tego, nie bedzie tutaj odpowiedzialnosci za spowodowanie obrazen, tylko za spowodowanie kolizji.

Az nie chce mi sie wierzyc, ze policja w ciagu trzech dni zdarzyla przygotowac wniosek do Sądu Grodzkiego? To prawie niemozliwe:)

PRzede wszystkim musisz sie udac do jednostki prowadzacej postepowanie i pogadac po ludzku z policjantem prowadzacym i wytlumaczyc fakt, ze nie przyjelas mandatu, bo nie mialas takiej mozliwosci. Posteowanie wyjasniajace powinno trwac do 30 dni co prawda, ale im szybciej pojdziesz tym lepiej. To jest wykroczenie, wiec nie ma az takiego nadzoru prokuratury i policja moze sama zalatwic sprawe. W ciagu tych 30 dni postepowania wyjasniajacego mozesz spokojnie przyjac mandat i bedzie na tyle. Co do kwoty, to ciezko sie wypowiadac, generalnie wkota od 20 do 500 zlotych, chyba, ze doloza Ci jeszcze jakies inne wykroczenie:):):)

Jak przyjmiesz mandat, to nie bedzie zadnej sprawy Sądowej. Tym bardziej nalegaj na przyjecie mandatu, bo w razie rozprawy sądowej o ile masz spore szanse wybronic sie od kosztow o tyle bedziesz figurowala w kartotece jako osoba skazana. NA grzywne co prawda, wiec bez powaznych reperkusji, ale jednak:)

No i nie bylem co prawda w drogowce ale jak dla mnie, to nie moglas dostac od razu tylu punktow, zeby Ci zabrali prawko od razu.

Tak mi si eprzynajmniej wydaje:)

Tak wiec idz pogadaj na policje, zloz wyjasnienia i nalegaj na mandat, bedzie ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż nie chce mi się wierzyć, że zatrzymali prawko, musiałaś zbroić coś więcej, może ten z busa też leży w szpitalu? Ale i w takim przypadku, jeśli byłaś trzeźwa policja nie może zabrac prawa jazdy.

 

a do Bochenka - wyrok w sądzie grodzkim za wykroczenie drogowe trafia do kartoteki skazanych? to chyba jakieś neporozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez absolutnie nie chodzilo mi o kartoteke KRK - tam sie oczywiscie trafia w przypadku skazania za przestepstwa:)

Dla tego pisalem o braku powaznch reperkusji.

Skazanie w Sądzie grodzkim oczywiscie nie powoduje wpisania do KRK, ale juz na przyklad zapisy w systemach policyjnych to juz sie znajda:)

A w przypadku ubiegania sie o prace w niektorych instytucjach na to tez jest zwracana uwaga.

Chodzilo mi tylko i wylacznie o to:)

 

A co do prawka, to sie calkowicie zgadzamy, ze w opisanych okolicznosciach nie ma mowy o zabraniu prawka, chyba, ze czegos nam kolezanka nie wyjawila:)

A wtedy to inna sprawa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Naprawde nie chce mi sie wierzyc, ze w takich okolicznosciach jakie opisalas zostalo Ci zabrane prawo jazdy. Najlepiej bedzie jak napiszesz co dostalas w tym pismie z sadu, czy tez z policji - jakie artykuly jakie umotywowanie. Wytnij swoje dane osobowe i kogo tam jeszcze chcesz i wklej tresc pism jaki emasz, az z ciekawosci sprawdze o co moze chodzic:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziekuje za zainteresowanie a wiec przepisze wszystko co dostalam od sadu.

 

 

Obwiniona za wykroczenie z artykulu 86/1 kw z urzedu w przedmiocie zatrzymania prawa jazdy na podstawie artykulu 137 ust1. z dnia 20.06.1997r prawo o ruchu drogowym postanawia:

zatrzymac z dniem o3.12 2008 prawo jazdy wydane przez bla bla ...

 

Uzasadnienie: w dniu o3.12.08 funkcjonariusz komendy miejskiej dokonal zatrzymania od ./.. dokumentu -prawa jazdy o cechach opisanych wyzej.

 

 

Podstawa tek decyzji bylo podejrzenie popelnienia przez w/w wykroczenia z artykulu 86/1 kw. biorac pod uwage ze zebrany w sprawie material dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodobnil popelnienie przez obwinionego tego wykroczenia , a takze uwzgledniajac ze zachodza podstawy do orzeczenia wobec niego srodka karnego w pstaci zakazu prowadzenia pojazdow mechanicznych uznac nalezy ze decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy jest w pelni uzasadniona

 

pouczenie; na postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy sluzy zazalenie do sadu rejonowego w terminie 7 dni od doreczenia .

to wszystko pozdrawiam;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 86. § 1. Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

podlega karze grzywny.

§ 2. Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów

 

jeśli byłaś trzeźwa, tto musiałaś chyba zaleźć za skórę temu gliniarzowi, albo jakiś mściwy znajomy poszkodowanego, bo korzystając z tego artykułu po każdej kolizji możnaby zabierać prawko, a już na pewno gdy są ranni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak kolega Pablo_1st przedstawił sprawę musiałaś faktycznie jakoś mocno podpaść, bo gdybyś była pijana to byłaby kwalifikacja 86 par 2.

Tak więc albo komuś wpływowemu podpadłaś, albo policjant uznał, że z racji krótkiego okresu posiadania prawka stowrzylas zbyt duże zagrożenie.

Naprawdę nie potrafię jakoś tego wyjaśnić inaczej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...