Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

uraz kolana po wypadku motocyklowym


Zack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! w połowie listopada miałem wypadek na motocyklu w wyniku którego doznałem poważnego urazu kolana. Dzisiaj właśnie zakończyłem rehabilitacje.

Sprawa jest tego typu, że motocykl miałem ubezpieczony od NW na kwotę 8000, moje pytanie brzmi, czy należy mi się z tego względu odszkodowanie? Dodam że w wypadku nie brały udziału osoby trzecie, i nie był spowodowany z niczyjej winy. Po prostu wywrotka na asfalcie spowodowana śliską nawierzchnią! Dwu tygodniowy pobyt w szpitalu i 3 miesięczny okres rehabilitacyjny.

Na chwile obecną wybieram się do lekarza na wizytę kontrolną i po zaświadczenie o zakończeniu leczenia.

Powiedzcie mi jak mam dalej postępować? Czy w ogóle należy mi się odszkodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tytułu szkody jaką Pan poniósł należy się Panu odszkodowanie. W tym celu powinien Pan zgłosić szkodę na druku zakładu ubezpieczeń, w którym posiada Pan ubezpieczenie na motocykl. Dołączyć do tego kserokopie dokumentacji lekarskiej. W terminie 30 dni Pana sprawa powinna być załatwiona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w celu pobrania druku z zakładu ubezpieczeń muszę zgłosić się osobiście z dowodem rejestracyjnym pojazdu i ubezpieczeniem? Chodzi o to że motocykl nie jest zarejestrowany na mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druk jest ogólnie dostępny, nie powinno być z tym żadnego problemu. dopiero po jego wypełnieniu i składaniu należy dołączyć również dokumenty dotyczące motocykla - oczywiście kserokopie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak duży wpływ ma długość leczenia na wysokość odszkodowania? Bo znajomy podpowiedział mi ze czym dłużej będę zwlekał ze złożeniem dokumentów do PZU tym dłuższy czas leczenia a w konsekwencjach większy procent uszczerbku na zdrowiu. Chciałem zapytać czy to jest prawda? Bo w zasadzie data ostatniej kontroli wiąże się z zakończeniem leczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długotrwałość leczenia ma oczywiście znaczenie, ale nie wpływa na ustalenie uszczerbku na zdrowiu. W związku z tym, jeśli nie będzie Pan posiadał dokumentów z leczenia racjonalnie uzasadniających jego tak długie trwanie, to i tak to nic nie da. Niemniej, nie warto kończyć na siłę leczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mam jeszcze jedno pytanie odnośnie okresu ważności odszkodowania. bo słyszałem że po pół roku przepada odszkodowanie, czy to prawda? a co gdy leczenie trwa dłużej niż pół roku?

podkreślam że chodzi o ubezpieczenie szkolne i ubezpieczenie od NW!

 

 

czy mógł by mi ekspert odpowiedzieć na pytanie?

z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanie to sformułuje je w inny sposób.

Czy jest określony okres czasu w którym musimy złożyć wniosek o przyznanie nam odszkodowania? jeśli tak to jaki? I czy liczony jest on od dnia w którym doznaliśmy wypadku, czy od dnia zakończenia leczenia?

bardzo proszę o odpowiedz, do dla mnie bardzo istotne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje roszczenie przedawnia się z upływem 3 lat od dnia powstania szkody, więc z pewnością nie ma tu żadnego terminu półrocznego. Leczenie nie ma tu żadnego znaczenia, dlatego zgłoś szkodę jak najszybciej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...