Jump to content
Forum Odszkodowania

uraz kolana po wypadku motocyklowym


Zack
 Share

Recommended Posts

Witam! w połowie listopada miałem wypadek na motocyklu w wyniku którego doznałem poważnego urazu kolana. Dzisiaj właśnie zakończyłem rehabilitacje.

Sprawa jest tego typu, że motocykl miałem ubezpieczony od NW na kwotę 8000, moje pytanie brzmi, czy należy mi się z tego względu odszkodowanie? Dodam że w wypadku nie brały udziału osoby trzecie, i nie był spowodowany z niczyjej winy. Po prostu wywrotka na asfalcie spowodowana śliską nawierzchnią! Dwu tygodniowy pobyt w szpitalu i 3 miesięczny okres rehabilitacyjny.

Na chwile obecną wybieram się do lekarza na wizytę kontrolną i po zaświadczenie o zakończeniu leczenia.

Powiedzcie mi jak mam dalej postępować? Czy w ogóle należy mi się odszkodowanie?

Link to comment
Share on other sites

Z tytułu szkody jaką Pan poniósł należy się Panu odszkodowanie. W tym celu powinien Pan zgłosić szkodę na druku zakładu ubezpieczeń, w którym posiada Pan ubezpieczenie na motocykl. Dołączyć do tego kserokopie dokumentacji lekarskiej. W terminie 30 dni Pana sprawa powinna być załatwiona.
Link to comment
Share on other sites

Czy w celu pobrania druku z zakładu ubezpieczeń muszę zgłosić się osobiście z dowodem rejestracyjnym pojazdu i ubezpieczeniem? Chodzi o to że motocykl nie jest zarejestrowany na mnie.
Link to comment
Share on other sites

Druk jest ogólnie dostępny, nie powinno być z tym żadnego problemu. dopiero po jego wypełnieniu i składaniu należy dołączyć również dokumenty dotyczące motocykla - oczywiście kserokopie.
Link to comment
Share on other sites

jak duży wpływ ma długość leczenia na wysokość odszkodowania? Bo znajomy podpowiedział mi ze czym dłużej będę zwlekał ze złożeniem dokumentów do PZU tym dłuższy czas leczenia a w konsekwencjach większy procent uszczerbku na zdrowiu. Chciałem zapytać czy to jest prawda? Bo w zasadzie data ostatniej kontroli wiąże się z zakończeniem leczenia.
Link to comment
Share on other sites

Długotrwałość leczenia ma oczywiście znaczenie, ale nie wpływa na ustalenie uszczerbku na zdrowiu. W związku z tym, jeśli nie będzie Pan posiadał dokumentów z leczenia racjonalnie uzasadniających jego tak długie trwanie, to i tak to nic nie da. Niemniej, nie warto kończyć na siłę leczenia.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

mam jeszcze jedno pytanie odnośnie okresu ważności odszkodowania. bo słyszałem że po pół roku przepada odszkodowanie, czy to prawda? a co gdy leczenie trwa dłużej niż pół roku?

podkreślam że chodzi o ubezpieczenie szkolne i ubezpieczenie od NW!

 

 

czy mógł by mi ekspert odpowiedzieć na pytanie?

z góry dziękuje!

Link to comment
Share on other sites

Widzę że nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanie to sformułuje je w inny sposób.

Czy jest określony okres czasu w którym musimy złożyć wniosek o przyznanie nam odszkodowania? jeśli tak to jaki? I czy liczony jest on od dnia w którym doznaliśmy wypadku, czy od dnia zakończenia leczenia?

bardzo proszę o odpowiedz, do dla mnie bardzo istotne!

Link to comment
Share on other sites

Twoje roszczenie przedawnia się z upływem 3 lat od dnia powstania szkody, więc z pewnością nie ma tu żadnego terminu półrocznego. Leczenie nie ma tu żadnego znaczenia, dlatego zgłoś szkodę jak najszybciej.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...