Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Czy Dostane Wogole Odszkodowanie ??


stabil90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnosnie odszkodowan.

Jestem ubezpieczony w InteRisk... Studiowalem do momentu gdy uleglem wypadkowi. Nad ranem wracalem z imprezy i potracil mnie jeden samochod upadlem na ziemie a 2 dostawczy przejechal mi po nodze.. w wyniku czego doszlo do zlamania otwartego podudzia oraz kostki srodkowej oraz potluczenia i ran cietych glowy i twarzy....

Czy nalezy mi sie odszkodowanie z tytulu ubezpieczenia z uczelni gdy tak jak mowie wracalem z imprezy...

moge domagac sie odszkodowania z tytulu NW od kierowcy ktory przejechal mi po nogach gdyz jak stwierdzilo duzo osob z mojego otoczenia nie zachowal on szczegolnej ostroznosci pomimo ze widzial swiatla awaryjne samochodu ktory mnie potracil jako pierwszy.

 

Dzisiaj sciagneli mi po 6 tyg szyne gipsowa i po malu wracac chce do sprawnosci ruchowej, do tego mam kolano zastane i niie wiem jak je przywrocic do sprawnosci

 

Prosil bym o jakies rady i pomoc ogolna,

z gory dziekuje ! ;)

 

Zamieszczam Link do opisu zdarzenia z Wypadku :

http://www.mamnewsa.pl/newsy,2728-sucha-beskidzka-jedno-auto-potracilo--a-drugie-przejechalo-po-nogach-pieszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. Jaka była zawartość alkoholu we krwi?? Jak policja ustali winę kierującego samochodem to świadczenia będą należeć si e dodatkowo z polisy OC. Jeżeli uznane zostanie Twoje wtargnięcie to można liczyć tylko na odszkodowanie z polisy uczelni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrum Polska wrote:
Hmmm.. Jaka była zawartość alkoholu we krwi?? Jak policja ustali winę kierującego samochodem to świadczenia będą należeć si e dodatkowo z polisy OC. Jeżeli uznane zostanie Twoje wtargnięcie to można liczyć tylko na odszkodowanie z polisy uczelni.
Niestety, w sytuacji gdyby wypadek wydarzył się, gdy poszkodowany był "pod wpływem" na odszkodowanie tzw. szkolne raczej nie ma co liczyć, ponieważ OWU NNW zazwyczaj posiadają wyłączenie odpowiedzialności za szkody powstałe w stanie nietrzeźwości.
Jednak myślę, że można spróbować dochodzić, przynajmniej częściowego odszkodowania z polisy OC samochodu dostawczego, który przejechał po nodze poszkodowanego. Ponieważ kierowca pojazdu odpowiada na zasadzie ryzyka względem pieszych, aby uwolnić się od odpowiedzialności musiałby udowodnić wyłączną winę poszkodowanego lub osoby trzeciej. Należałoby rozpatrzyć (to byłoby zadanie dla biegłego rzeczoznawcy z zakresu ruchu drogowego), czy kierowca tego samochodu miał możliwość uniknięcia przejechania pieszego, biorąc pod uwagę warunki drogowe, dopuszczalną prędkość, konkretną sytuację kiedy widział samochód stojący na światłach awaryjnych itd. Być może uda się udowodnić jakieś niewłaściwe postępowanie z jego strony, co skutkować będzie brakiem możliwości uwolnienia się od odpowiedzialności (w całości lub części) z jego strony i możliwością wypłaty dla poszkodowanego. W tej sytuacji zgłosiłbym roszczenia do ubezpieczyciela tego samochodu, jednak z uwagi na złożoność sprawy myślę, że warto skorzystać z pomocy prawnej w tym zakresie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche tego bylo cos kolo 1.2 a jakies postepowanie sie toczy przeciwko kierowcy ktory mnie przejechal ale co z tego wyniknie to nie wiem. mysle ze musze sie zglosic albo do jakiegos prawnika albo do firm ktore wyciagaja ubezpieczenia z takich sytuacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

stabil90 wrote:

Troche tego bylo cos kolo 1.2 a jakies postepowanie sie toczy przeciwko kierowcy ktory mnie przejechal ale co z tego wyniknie to nie wiem. mysle ze musze sie zglosic albo do jakiegos prawnika albo do firm ktore wyciagaja ubezpieczenia z takich sytuacji

Sprawa jet zawiła wobec tego dobrze by było gdyby sprawą zajęła się profesionalna spółka odszkodowawcza. Tym bardziej, że T.U. będzie obniżało znacznie kwotę o instytucję przyczynienia się do wypadku z uwagi na stan nietrzeźwości czy też pod wpływem alkoholu. Kierowca aby uwolnić się od odpowiedzialności za szkodę musiałby wykazać, że szkoda powstała z działania siły wyższej, wyłącznie z winy poszkodowanego lub osoby trzeciej za którą nie ponosi odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

stabil90 wrote:

powiedzcie mi czy mam sie juz zglosic do firm zajmujacych sie takimi sprawami czy dopiero gdy skonczy sie leczenie moje i wszystko ??

1) Jeśli chodzi o roszczenia z polisy OC to do zgłoszenia szkody ubezpieczycielowi nie ma znaczenia czy okres leczenia i rehabilitacji jest zakończony. Taki wymgóg co do zasady panuje w przypadklu likwidacji szkody z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW gdyż z nich wypłaca się tylko odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu liczone metodą uproszczoną jako iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Wobec tego przed zakończeniem okresu leczenia i rehabilitacji nie jest możliwe ustalenie trwałego uszczerbku na zdrowiu. Oczywiście jest dopuszczalne zgłoszenie nieco wcześniej szkody np. w przypadku ryzyka przedawnienia roszczenia. Jednak wówczas będzie trzeba czekać do jego zakończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...