Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

CZY ZNACIE TE FIRMY????


MAJKA77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy w wyborze odpowiedniej firmy , która zajmie się odszkodowaniem po wypadku komunikacyjnym na motocylku nie z mojej winy; co sądzicie o firmie"AUXILIA"z Wrocławia?A może słyszał ktoś o kancelarii p.Przemysława Nowakowskiego z Łodzi, czy macie swoje "typy" wśród firm i prawników? Jestem młodą osobą mam dwójkę dzieci i poważny uszczerbek na zdrowiu więc chcę domagać się wysokiej sumy szukam doświadczonej osoby(rzetelnej i uczciwej) Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auxilia, znam, ale nie wiem jak "stoją" merytorycznie. Więc nie jestem w stanie się wypowiedzieć.

Co do uczciwości - jeżeli już kogoś szukasz to nie za pośrednictwem agenta, gdzie usługa będzie Cię kosztowała 25-30% netto! Szukaj pomocy bezpośrednio u adwokatów i firm.

Sądzę jednak, że najlepiej będzie skorzystać z pomocy firmy niż adwokata, bo jak adwokat zajmuje się wszystkim to znaczy że nie jest w czymś dobry. Mając słabego adwokata przegrasz nawet najlepszą sprawę, więc dobrze się zastanów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Należy zwraca uwagę na osoby pracujące w firmie odszkodowawczej. Są to czasami dawni likwidatorzy zwolnieni przez zakład ubezpieczeń. Jeśli firma posiada doświadczonego prawnika, a prowizja od uzyskanego odszkodowania waha się między 10% a 20%, warto zastanowic się nad skorzystaniem z jej usług.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Polecam firmę Auxilia. Ja też z początku nie wiedziałam, komu powierzyć walkę o odszkodowanie, ale nie żałuję mojego wyboru. Firma kompleksowo poprowadziła moją sprawę, miałam pewność, że w moim imieniu działa sztab wykwalifikowanych prawników. Byłam informowana na bieżąco o postępach w sprawie, mogłam liczyć też na wsparcie. Auxilia nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie sprawy, tylko ściśle określony w umowie procent od wywalczonych kwot, wynika to z tego, że wiedzą co potrafią osiągnąć i dla mnie też wywalczyli duże odszkodowanie. Specjalizują się w poważnych sprawach i nie boją się tych trudnych i skomplikowanych. Nie biorą się za wszystko co się nadarzy, lecz za to co naprawdę wygrają. Bez problemu przejmą sprawę po niekompetentnych poprzednikach, a koszty rozwiązania z nimi umowy wezmą na siebie. Auxilia maksymalnie przykłada się do powierzonej sprawy, podchodzi indywidualnie do każdego przypadku. Uzyskują zwolnienia z kosztów sądowych, pieniądze na rehabilitację. Człowiek nie czuje się u nich pozostawiony sam sobie. Szczerze polecam. P.S. Czemu ktoś usunął moje wpisy, są to moje prywatne opinie, jako byłej klientki. Chcę w ten sposób komuś pomóc. To forum nie jest obiektywne, jeżeli usuwa się kulturalne posty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Katarzyna Wojdyło wrote:

Polecam firmę Auxilia. Ja też z początku nie wiedziałam, komu powierzyć walkę o odszkodowanie, ale nie żałuję mojego wyboru. Firma kompleksowo poprowadziła moją sprawę, miałam pewność, że w moim imieniu działa sztab wykwalifikowanych prawników. Byłam informowana na bieżąco o postępach w sprawie, mogłam liczyć też na wsparcie. Auxilia nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie sprawy, tylko ściśle określony w umowie procent od wywalczonych kwot, wynika to z tego, że wiedzą co potrafią osiągnąć i dla mnie też wywalczyli duże odszkodowanie. Specjalizują się w poważnych sprawach i nie boją się tych trudnych i skomplikowanych. Nie biorą się za wszystko co się nadarzy, lecz za to co naprawdę wygrają. Bez problemu przejmą sprawę po niekompetentnych poprzednikach, a koszty rozwiązania z nimi umowy wezmą na siebie. Auxilia maksymalnie przykłada się do powierzonej sprawy, podchodzi indywidualnie do każdego przypadku. Uzyskują zwolnienia z kosztów sądowych, pieniądze na rehabilitację. Człowiek nie czuje się u nich pozostawiony sam sobie. Szczerze polecam. P.S. Czemu ktoś usunął moje wpisy, są to moje prywatne opinie, jako byłej klientki. Chcę w ten sposób komuś pomóc. To forum nie jest obiektywne, jeżeli usuwa się kulturalne posty.

Kulturalny post też może być spamem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Andrzej_Gryczka wrote:

Kulturalny post też może być spamem :)

...ale nie jest...Zrozumcie, że nie każdy, kto chce się wypowiedzieć na forum, to chodząca reklama. Korzystając z wolności słowa i przestrzegając netykiety robię to po to, by pomóc komuś w trudnej sytuacji, trafić na uczciwą firmę a nie na "poławiaczy szpitalnych", sama byłam w przykrej sytuacji i rozumiem jakie to trudne, uporać się ze smutkiem i nie dać się jednocześnie "zjeść" firmom ubezpieczeniowym. Autor/ka tematu chce się dowiedzieć czegoś o firmach walczących o odszkodowania w tym o Auxilii. Odpowiadam więc, kulturalnie, na temat i wierzcie mi, że uczciwie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Nawiązując do konwersacji uważam że warto poszukać po pierwsze firmę a nie adwokata, ktora specjalizuje się tylko i wyłącznie w odszkodowaniach i robi to od lat, a nie jest to adwokat, który twierdzi że zna się na wszystkim, jak to ktoś napisał powyżej czyli na niczym.

Wszyscy piszecie o prowizji ale czy jest to najważniejszy argument przy wyborze firmy? CI co tak twierdzą widać że nie mieli potrzeby korzystać z pomocy przy uzyskaniu odszkodowania.

Ci, którzy sa w temacie przypomnę głośną sprawę Unijnego Centrum Odszkodowań, kóre niską prowizją wabiło klientów po czym rozwiązali firmę a klienci ani grosza nie zobaczyli. Firma pewna to firma stabilna, najlepiej zorganizowana w formie spółki akcyjnej, która z dnia na dzień nie może zniknąć z rynku.

Co do Auxilii - wystarczy poszukać informacji, gdzie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta nałożył na Auxilię ogromne kary za wprowadzanie konsumentów w błąd.

Jeżeli Pani Maju ma Pani dodatkowo poważny uraz to warto znaleźć firmę która nie tylko zapewni opiekę prawną, ale też opiekę medyczną - we własnej klinice rehabilitacyjnej, za której leczenie pokrywa koszty a ściąga koszty z firmy ubezpieczeniowej. Znam taką firmę i mogę polecić. Zawsze warto się spotkać z przedstawicielem i posłuchać jakie ma argumenty, jak przyjdzie warto go wylegitymować, sprawdzić do ma do zaoferowania i sprawdzić czy ma to pokrycie w oferowanej umowie, którą z każdą firmą sie podpisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pani Ewelino, w tym czasie co wynikła sytuacja z wprowadzeniem w błąd trwała mniej więcej końcówka mojej współpracy z Auxilią. Chodziło o to, że napisali między innymi "97,7% wygranych spraw", a nie doprecyzowali, że chodzi im o sprawy w sądzie, bo tylko takie uważają za ich zasługę. Było też coś o porównywania wyników z konkurencją, ale także chodziło im o liderów pod względem prowadzonych spraw. Wiem, bo wtedy było to dość głośne. Ja w każdym razie nie poczułam się oszukana jako klientka z tego powodu. Uważam, że takie szokujące informacje, są często przerysowane i rozdmuchane, dla większego efektu. Firma jest godna moim zdaniem polecenia, ale oczywiście Pani Maja, jak i każda inna osoba sama zdecyduje komu powierzyć swoje sprawy. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Katarzyna Wojdyło wrote:

Pani Ewelino, w tym czasie co wynikła sytuacja z wprowadzeniem w błąd trwała mniej więcej końcówka mojej współpracy z Auxilią. Pozdrawiam.

Mam wrażenie, że oprócz byłej Klientki jest Pani także obecną agentką tej firmy. Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej_Gryczka - Jestem Ambasadorem czyli osobą, która BYŁA ich KLIENTEM jest zadowolona i dziś chętnie podzieli się informacjami na temat całego procesu w tej firmie, bo mnie NIE OSZUKALI i dlatego zgodziłam się na taką funkcję, inaczej by mnie tu nie było. Nie jest to żadną tajemnicą, na stronie firmy można przeczytać moją historię a także zobaczyć nagranie video ze mną. Nie zmienia to faktu, że jak na nich trafiłam to byłam w takiej sytuacji jak każda inna poszkodowana osoba: nieufna, sceptyczna i chcąca posłać wszystkich do diabła, wątpiąca, że taka firma coś może zadziałać. Ale w końcu zaufałam, bo nie chciałam dać się naciąć ubezpieczycielowi i się opłaciło. Dziś może ktoś ma podobne obawy i chce się czegoś dowiedzieć z perspektywy byłych klientów takich firm, dlatego tu jestem i tylko dlatego. DEMENTUJĘ natomiast stwierdzenia o mojej rzekomej pracy jako AGENT tej firmy. Nigdy nie byłam i nadal nie jestem agentem. Ta firma posiada prawników i radców od początku do końca sprawy. A o ile ktoś sobie życzy są też doradcy terenowi, ale nie przypadkowi pseudo agenci, którzy nachodzą w szpitalach, tylko osoby rozeznane w temacie, które wiedzą jak pomóc. Nie namawiam nikogo, żeby koniecznie i natychmiast udał się do Auxilii, nie rozrzucam maili i numerów telefonów, mogę za to opisać jak wygląda walka o odszkodowanie, ile trwa i na co trzeba się przygotować, jeśli ktoś szuka takiej wiedzy. Od tego jest forum i ten temat również jak wnioskuję z 1 postu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarzyna Wojdyło wrote:
Andrzej_Gryczka - Jestem Ambasadorem czyli osobą, która BYŁA ich KLIENTEM jest zadowolona i dziś chętnie podzieli się informacjami na temat całego procesu w tej firmie, bo mnie NIE OSZUKALI i dlatego zgodziłam się na taką funkcję, inaczej by mnie tu nie było. Nie jest to żadną tajemnicą, na stronie firmy można przeczytać moją historię a także zobaczyć nagranie video ze mną. Nie zmienia to faktu, że jak na nich trafiłam to byłam w takiej sytuacji jak każda inna poszkodowana osoba: nieufna, sceptyczna i chcąca posłać wszystkich do diabła, wątpiąca, że taka firma coś może zadziałać. Ale w końcu zaufałam, bo nie chciałam dać się naciąć ubezpieczycielowi i się opłaciło. Dziś może ktoś ma podobne obawy i chce się czegoś dowiedzieć z perspektywy byłych klientów takich firm, dlatego tu jestem i tylko dlatego. DEMENTUJĘ natomiast stwierdzenia o mojej rzekomej pracy jako AGENT tej firmy. Nigdy nie byłam i nadal nie jestem agentem. Ta firma posiada prawników i radców od początku do końca sprawy. A o ile ktoś sobie życzy są też doradcy terenowi, ale nie przypadkowi pseudo agenci, którzy nachodzą w szpitalach, tylko osoby rozeznane w temacie, które wiedzą jak pomóc. Nie namawiam nikogo, żeby koniecznie i natychmiast udał się do Auxilii, nie rozrzucam maili i numerów telefonów, mogę za to opisać jak wygląda walka o odszkodowanie, ile trwa i na co trzeba się przygotować, jeśli ktoś szuka takiej wiedzy. Od tego jest forum i ten temat również jak wnioskuję z 1 postu. Pozdrawiam
Jeśli wykonuje Pani taką funkcję ambasadora nieodpłatnie to nie ma problemu, oby tylko za takim "polecaniem usług" nie stała jakaś "korzyść materialna". Dobrze, że jest Pani zadowolona i być może firma działa dobrze, nie mnie to oceniać, tylko nie wiem czy takie spamowanie nawet pod imieniem i nazwiskiem jest dobrze odbierane przez osoby postronne. Poza tym pisze Pani o tym, że otrzymała Pani godziwe odszkodowanie i zadośćuczynienie, ale co to znaczy godziwe, bo przeciętny Kowalski nie wie czy to 10 tyś, 100 tyś czy 200 tyś. Jak mamy ocenić jakoś pracy jak nie wiadomo jaki był jej wynik :)

Pani post świadczy o Pani osobistym zadowoleniu, ale czy świadczy o wykonaniu dobrze usługi? Czy Pani jako laik w tej dziedzinie jest w stanie ocenić czy wykorzystano wszystkie możliwości i uzyskano maksimum?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ponownie, postaram się Panu odpowiedzieć. Zacznę od kwoty: jałmużna towarzystwa ubezpieczeniowego 10 tysięcy, propozycja prawnika: "możemy dostać 30 tysięcy", od AX łącznie coś około 90 tysięcy już po prowizji czyli na czysto. Jestem laikiem, ale sądzę, że dużo, znaczy dla mnie dużo. Współpraca dobra także pod względem podejścia do klientów, jestem zadowolona jak najbardziej, stąd wyraziłam zgodę na bycie Ambasadorem i opisanie jak to wygląda z mojej perspektywy. Czemu od razu spamowanie? Nie wiem jak kto to odbiera z zewnątrz, ale jest temat z jasnym zapytaniem o polecenie dobrej firmy i z konkretnym pytaniem o Auxilię, to i odpowiadam w temacie, nie po to jest forum? Tylko negatywne posty są mile widziane, bo takich nikt nie usuwa? Żeby nie być odbierana jako "spambot" staram się jakoś swoje wypowiedzi podpierać argumentami, ale nie jestem tu po to, żeby kogoś namawiać, czy przymuszać do skorzystania. Ja uważam to co uważam, a to czy komuś to pomoże podjąć decyzję taką czy inną, to ja już nie wnikam. Każdy ma swój rozum. I nie - nie jest to reklama, tylko relacja ex klientki. Reklamy mamy wcześniej: numery telefonów, zachęty i powtarzane jak mantra krótkie regułki. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

W 2011 miałem wypadek samochodowy - na Dolnym Śląsku.Potężny ciągnik z naczepą ciężarową -pełną ziemi zjechał nagle na lewy pas jezdni i dosłownie wjechał na mój samochód terenowy. Chcąc uniknąć rozjechania-rzuciłem się przed przednie siedzenia.W protokole powypadkowym napisano że nie miałem zapiętego pasa bezp. Ubezpieczyciel sprawcy HDI- uznał to za przyczynienie się do powstałych uszkodzeń ciała. HDI przyznało mi kilka tysięcy odszkodowania.Jakie miałem szanse w starciu z HDI? - marne. Wkrótce dowiedziałem się ża AUXILIA z Wrocławia wygrała taką-podobną do mojej sprawę. Skontaktowałem się z przedstawicielem AUXILI. Sprawa trafiła do sądu.Wygraliśmy. Odszkodowanie-podobnie jak w przypadku Pani Katarzyny- bardzo wysokie.Co mogę napisać o AUXILI?-to co chciałbym napisać -napisała Pani Katarzyna Wojdyło. Cóż więcej można dodać - To naprawdę dobra firma.

Pozdrawiam

Roman Chomik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie firmy warto sprawdzać w Urzędzie Ochrony Konsumenta. Ja miałem inny przypadek, jakis czas temu uległem wypadkowi. Na poczatku były problemy w ustaleniu sprawcy wypadku (dość duża, "miejska" kolizja drogowa), a potem w odzyskaniu odszkodowania z tytułu wypłacenia pieniędzy za uszkodzone częsci samochodu. Auxila chyba jeszcze wtedy nie działała, ale korzystałem z pomocy prawników z D.A.S. - niewiele jest takich firm, gdzie jak wykupujesz polisę to jesczze masz konsultacje z prawnikami. Jeszcze mniej firm, które realnie pomagają ludziom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mi także nie było łatwo jakiejkolwiek firmie powierzać swoją sprawę. Raz, że nie jest przyjemne wracać w szczegółowym wywiadzie do wydarzeń przez które straciło się kogoś bliskiego, a dwa, że najzwyczajniej w świecie nie miałam nigdy wcześniej do czynienia z tego typu firmami. Nie wiedziałam czego się spodziewać na początku, jeszcze słyszy się wiele opinii, że ktoś się naciął na jakiejś pseudo firmie, bo takich co to tylko obiecują jest dużo. W Auxilii wyjaśnili mi wszystko bardzo dokładnie, bo zanim podpisałam umowę moje wątpliwości zostały rozwiane. Takich godnych zaufania firm jest niestety niewiele i tak jak mówisz, warto sprawdzać i czytać opinie. Dlatego ja dziś dodaję swoje opinie, bo sama kiedyś szukałam jakichkolwiek informacji i byłabym wtedy za nie wdzięczna, a teraz może ktoś skorzysta z moich doświadczeń. Oczywiście każdy ma prawo dokonać wyboru takiego jak chce. Jeżeli jednak pomogę komukolwiek trafić do godnej zaufania firmy, to będzie to już jakiś sukces. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecać może ktoś z rodziny lub znajomych. Nie ma co ufać poleceniom rzekomych klientów, którzy niby bezinteresownie polecają usługi firmy odszkodowawczej :) :) :)

 

W erze internetu nie trudno jest znaleźć informację o danej osobie i sprawdzić czym się zajmuje :) Taka mała uwaga do Pani Katarzyny Wojdyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka mi jest szkoda, że ludzie, którzy zapewne uważają się za inteligentnych nie odróżniają pojęcia "Ambasador Marki" od pojęcia "Agent". Odpowiem, Ambasador to taka osoba, która po współpracy z daną firmą ( podkreślam współpracy, a nie pracy dla niej) wystawia im świadectwo za które ręczy swoim nazwiskiem. Jest to świadectwo pozytywne, w związku z udaną współpracą, a skoro była udana to jest to dla mnie rola honorowa. Tak to wygląda. A jeżeli któryś z Panów nie wierzy, to żeby już nie "reklamować" powiem tak: proszę zajrzeć na stronę TEJ firmy, tam na samym przodzie są historie byłych klientów w formie filmów i proszę sobie obejrzeć. Po tym fakcie to możecie mi jeszcze zarzucić co najwyżej, że zmyśliłam sobie śmierć ojca w wypadku, stąd uprzedzając takie sugestie powiem, że aż tak makabrycznej wyobraźni nie mam. Szkoda tylko, że jakaś zdesperowana osoba szukając na forach informacji będzie mogła jedynie prześledzić wojnę na zarzuty i ich odpieranie, zamiast trafić w dobre ręce i móc walczyć o swoje. Ja na prawdę nie bronię, polecajcie inne firmy, krytykujcie jeszcze inne, po to jest forum, po to ktoś założył ten temat, aby każdy mógł się wypowiedzieć, ale darujcie sobie bezpodstawne zarzuty. Pozdrawiam. P.S. Panie Piietrykowski - a propos zarzutów: no i czym ja się Pana zdaniem niby zajmuję, no proszę mi powiedzieć, bo zaciekawiła mnie Pana uwaga do mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Katarzyno. W mojej ocenie zajmuje się Pani znajdowaniem klientów dla jednej z firm odszkodowawczych. Czy Pani dotknęła w życiu ta tragedia - tego nie przeczę i bardzo współczuję.

 

W Pani postach nie ma jednak żadnej porady, o którą zwracają się forumowicze a jedynie pochwały jednej z firm (o jej wspaniałości). Dlatego też twierdzę, że jest Pani agentem lub, jak to ładniej brzmi, ambasadorem marki. Wiele kancelarii ma zadowolonych klientów, ale życie niestety jest takie, że zadowolony klient nie pisze bezinteresownie po forach superlatyw o firmie, która go "dobrze obsłużyła"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie? Przecież od tego są fora? Jeżeli pan Kowalski zapyta gdzieś jaką markę samochodu warto kupić, to jak mu napiszę, że Audi, bo sama jeżdżę i jestem zadowolona, to oznacza, że pracuję dla koncernu Audi? No kurczę chciałabym taką pracę, serio :) Trochę wiary w ludzi Panie Michale, na forach jest mnóstwo pytań i odpowiedzi. Ja z chęcią napiszę jakąś poradę, jeżeli ktokolwiek mnie o cokolwiek zapyta, czyli np. jakie są procedury, ile czasu trwała u mnie batalia sądowa, jakie pytania zadaje sędzia, po jakim czasie otrzymałam odszkodowanie itp. Jednak założyciel tematu poprosił o polecenie jakiejś firmy/ prawnika (cyt. "czy macie swoje "typy" wśród firm i prawników") oraz zapytał o Auxilię, no to odpowiedziałam, napisałam co wiem i tyle. Jakieś pytania od poszkodowanych? Chętnie odpowiem, ale jako człowiek będący kiedyś w takiej sytuacji, bo mi jest szkoda każdego, kto ucierpiał w wypadku, albo stracił w nim bliską osobę, która mogła by nadal żyć. Niestety wiem co to znaczy i nie polecam tego nikomu, a jak bywa w życiu? Niestety różnie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auxilia to nie Audi :lol: a Pani nie poleca samochodu a usługi firmy...

Katarzyna Wojdyło wrote:
...Jednak założyciel tematu poprosił o polecenie jakiejś firmy/ prawnika (cyt. "czy macie swoje "typy" wśród firm i prawników") oraz zapytał o Auxilię, no to odpowiedziałam, napisałam co wiem i tyle. ...
Mam lekkie podejrzenia, że założyciel tematu nie jest tym, za kogo się podaje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dla mnie nie ma różnicy, polecam to co uważam za dobre, czy to samochód, sos do sałatek, dentystę, malarza czy też inne usługi. Dopóki ktokolwiek na forum potrzebuje informacji ma to jakiś sens, a czy autor tematu jest tym za kogo się podaje to akurat mało mnie obchodzi, zakładam, że jest, bo nie węszę wszędzie spisku. Może już wystarczy tych podejrzeń jak na jeden wątek hmm? Zaraz się okaże, że tu tylko same fikcyjne konta i pracownicy firm odszkodowawczych się wypowiadają. Portal o odszkodowaniach, temat o firmach odszkodowawczych a wielki problem jak ktoś coś napisze oczywiście dobrego, bo złego można do woli. Zmieńcie nazwę portalu na "nie polecam firm" i wtedy będzie pasować. Z mojej strony to tyle, bo znudziło mi się tłumaczenie pewnych rzeczy, skoro każdy jak widać wie swoje. Jak ktoś o coś konkretnego zapyta, to chętnie odpowiem jak będę umiała, co do reszty to tyle EOT...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...