Jump to content
Forum Odszkodowania

Problem z naprawa auta po wypadku


malgoska2045
 Share

Recommended Posts

Mialam wypadek nie z mojej winy mam wyrok sadowy skazujacy kierowce ktory spowodowal ten wypadek chce naprawic auto 5 letnie dobrze utrzymane w serwisie a firma RESO Europa stwarza mi problemy z naprawa tego auta. Samochod ma byc naprawiony w ramach OC kierowcy ktory byl ubezpieczony w RESO Europa, likwidujacy szkode przedstawiciel tej firmy upiera sie o szkodzie calkowitej zas serwis SEAT twierdzi ze auto jest do naprawy
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Czy posiada Pani wyceny naprawy pojazdu sporządzone przez ubezpieczyciela? Jeżeli ubezpieczyciel podnosi zarzut szkody całkowitej (co z pewnością nie jest rozwiązaniem pomyślnym dla poszkodowanego) musi przedstawić stosowne wyliczenia.

Jeżeli rzeczywiście doszło do szkody całkowitej, powinna Pani otrzymać również wycenę wartości samochodu przed szkodą oraz wycenę wartości wraku.

Link to comment
Share on other sites

Do tej pory a bedzie to juz blisko miesiac nie otrzymalam wyceny wraku jedynie napisali ze koszt naprawy obliczony przez likwidatora firmy RESO Europa to ok. 13 000 zł jest to za mala kwota aby ten samochod byl naprawiony w serwisie czego bym sobie zyczyla gdyz auto bylo bardzo zadbane i malo jezdzone a wg serwisu nie jest to zaden problem go naprawic gdyz zniszczony jest : zderzak przedni, blotnik prawy, reflektor, szyba czolowa, i maska, rowniez otworzyly sie poduszki powietrzne ktore uratowaly mi zycie gdyz czolowo wjechal na mnie TIR
Link to comment
Share on other sites

Wycena samej naprawy jeszcze nie pozwala stwierdzić zaistnienia szkody całkowitej. Niezbędna będzie wycena wartości pojazdu przed szkodą (na ile przewiduje Pani rynkową ceną samochodu? Domyślam się, że nie będzie to 13 tys.). Koniecznie proszę uzyskać od ubezpieczyciela kosztorysy. Tak jak pisałem wyżej - stanowi to podstawę wydania decyzji o wypłacie odszkodowania i ma Pani prawo ją poznać.

Dodam, iż szkoda całkowita może mieć miejsce dopiero w sytuacji gdy koszty naprawy przekroczą wartość pojazdu sprzed wypadku (tzn. przy cenie rynkowej pojazdu 20 tys. zł szkoda całkowita nie wystąpi, natomiast przy cenie pojazdu 12 tys. - tak).

Link to comment
Share on other sites

Według informacji serwisu wartosc mojego pojazdu wynosila ponad 22 000 zł a wartosc naprawy z OC sprawcy nie przekracza tej kwoty mimo to firma likwidujaca szkode dzisiaj przeslala mi informacje ze nie zgadza sie na naprawe tego auta w serwisie czy pozostaje mi tylko drogą sądową dochodzic swoich racji ???
Link to comment
Share on other sites

Kierowanie pozwu do sądu jest ostatecznością, dlatego warto podjąć jeszcze działania polubowne. Jaki powód odmowy naprawy auta podaje w swoim piśmie ubezpieczyciel?
Link to comment
Share on other sites

Do Pani należy decyzja w jakim zakładzie naprawczym zechce Pani naprawiać uszkodzony pojazd. Zgodnie z orzecznictwem ma Pani również prawo do oryginalnych części, nie zamienników. Pod tym względem stanowisko TU nie znajduje podstaw.

Proszę koniecznie uzyskać kalkulacje naprawy od ubezpieczyciela.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Ja mam zaufany warsztat geometriakol.pl dostałem po wypadku ładne odszkodowanie 2000zł miałem stłuczony tylko narożnik tak mi zrobili autko, że mi jeszcze 1000zł zostało wymienili wszystkie płyny i jest git;p i to jest wszystko legalne bo masz wybór czy naprawiasz w serwisie czy na własną rękę. I tak w serwisie Ci wyjdzie 3 razy lepiej a tez potrafią oszukiwać np. wymienią Ci przy okazji oryginalne dobre części na inne.
Link to comment
Share on other sites

malgoska2045 jeżeli nie bedziesz w stanie wyegzekwować od firmy ubezpieczeniowej należytego odszkodowania polecam Kancelarie, której siedziba znajduje sie przy ul. Mahatmy Gandhiego 3 w Warszawie. Kancelaria profesjonalnie podeszła do mojej sprawy a wynik był pozytywny.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...