Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek autobusowy


aign
 Share

Recommended Posts

Witam, 21 grudnia 2008r. w wyniku zderzenia autobusu z pociagiem - którego autobusu byłam paseżerem - doznałam ran głowy, licznych stłuczeń. Wypadek miał miejsce w niedzielę więc w dzień wolny. Moje obrażenia rozpoznane przez lekarza w dzien wypadku to rana tłuczona lewej okolicy czołowej, lewego łuku brwiowego i okolicy lewego oczodołu.

 

Od lekarza piewszego kontaktu w swojej przychodni otryzmała mzaświadczenie lekarskie o stanie mojego zdrowia. Pytałam się o lekarza robiącego Obdukcję ale dowiedziłąm się ze jest ot jeden lekarz w powiecie. zrezygnowałam na dzień dzisiejszy z powodu ogólnego osłabiennia z wizyty.

 

W dniu 29 grudnia zgłosiłam mailowo szkodę do sprawcy czyli MZA oraz wysłałam list polecony. na dzien dzisiejszy rany sie goją le nie wiem czy nie bedzie dalszych konsekwencji wypadku np bóle głowy albo zle gojące się rany ... wystąpiłam o ZALICZKĘ odszkodowania... co Państwo radzą... czy udać się do lekarza który robi profesjonalną Obdukcję na włąsnąrękę teraz minęlo juz prawie 2 tygodnie od wypadku.? Ile czasu ma sprawca na ustalenie odszkodowania ?

 

Będę wdzięczna za sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Niezależnie od ustaleń podmiot odpowiedzialny za zaistniałą szkodę powinien wypłacic tzw. częśc bezsporną odszkodowania, czyli taką formę zaliczki. Warto skrupulatnie zbierac dokumentację medyczną. Uzyskanie odszkodowania jest możliwe, ale wymaga odpowiednio przygotowanego pisma (powołanie orzecznictwa sądowego, prawniczej argumentacji). Powyższy opis pozwala domniemywac, iż chodzi o wypadek w Konstancinie, który przed Świętami opisywały media.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
aign wrote:
tak. jaki czas ma MZA na wypłacenie zaliczki więc ? czy w moim interesie lepiej by było wykonac na wąłsną rękę Obdukcję jeszcze teraz ?
1) Co do zasady T.U. ma na to 30 dni. Szkodę zgłasza się do ubezpieczyciela sprawcy tj. autobusu jeśli to kierowca autobusu był winny wypadku. Z polisy OC sprawcy należy się co do zasady odszkodowania i zadośćuczynienie.

2) Chodzi o to aby w jakiś sposób mieć udokumentowane wszelkie obrażenia.
Wszelkie roszczenia radzę wysyłać w sposób tradycyjny składając pismo przez dziennik podawczy za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii lub przesyłać pocztą przesyłką poleconą zachowując sobie kserokpię pisma i dowód nadania przesyłki, a nie mailowy- e-mail to nie jest w świelta prawa wiążącym pismem, dokumentem.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...