Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odmowa uznania "wypadku w pracy" w pracy.


baranek19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 20 listopada zbliżając się rano do windy, w zakładzie pracy, poślizgnęłam się i upadłam, wskutek czego stłukłam sobie kolano, do dziś przebywam na L4 poniewaz kolano boli nadal, jednak Pan z BHP zakładowego nie uznał tego zdarzenia za wypadek ponieważ jak stwierdził "nie było winy w posadzce, która nie była, ani dziurawa, ani mokra" w związku z tym choć jak twierdzi wszystkie pozostałe warunki zostały spełnione On nie widzi powodu do uznania tego za wypadek w pracy i taki właśnie negatywny protokół otrzymałam. Mam natomiast się cieszyć, że niedopatrzył się w tym mojej winy, że np:szłam nieuważnie!Poinformował mnie o możliwości odwoływania się do sądu ze stwierdzeniem, że takich spraw się i tak nie wygrywa! Mam pytanie czy słusznie nie zostało to uznane - ponieważ nie zawiniła podłoga? Nie rozumiem tego było mokro, padał deszcz (co zeznałam w trakcie spisywania protokołu, mogło być nachlapane) Pan z BHP twierdzi, że świadkowie sami nie zeznali, jakoby podłoga była mokra(zaznaczam, że nikt ich o to nie pytał) a dwie godziny po wypadku w trakcie oględzin, nie było żadnych śladów deszczu, natomiast widok z kamery nie był aż tak dokładny!Co mogę w tej sytuacji zrobić, czy rzeczywiście ta sprawa jest już przegrana. Dodam tylko że zwolnienie lekarskie mam płacone w wysokości 80%.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej - odwołać się. Są orzeczenia SN uznające podobne wypadki....

Pan behapowiec niekoniecznie ma rację.

 

1980.06.15 wyrok SN III PR 33/80 LEX nr 14532

 

Przyczyną zewnętrzną w rozumieniu art. 6 ustawy wypadkowej z 12.VI.1975 r. może być nawet niefortunny odruch pracownika - jego nieskoordynowane poruszenie się powodujące potknięcie się i upadek nawet na gładkiej powierzchni. Wyłączenie przyczyny zewnętrznej przy upadku pracownika w czasie i miejscu pracy, który nastąpił w takich okolicznościach, byłoby uzasadnione tylko wtedy, gdyby istniały podstawy do ustalenia, że wypadek pracownika został spowodowany jego schorzeniem łączącym się np. ze skłonnością do omdleń lub zakłóceń równowagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...