Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek na budowie ubezpieczenie pracownicze w Hestii


ten10s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uleglem wypadkowi na budowie-zwichniety bark z odszczepem kosci. Pracodawca ubezpieczyl pracownikow na swoj koszt w Hestii. Po zalatwieniu wszystkich formalnosci bylem na komisji w ZUS-ie gdzie przyznano mi 10 % uszczerbku na zdrowiu. Wczoraj otrzymalem krotka informacje z Hestii (bez komisji i po moich kilku interwencjach tel), ze przyznano mi swiadczenie w wys 800 zl! tj. 4% uszczerbku na zdrowiu. Na sama rehabilitacje wydalem ok 400 zl. Sprawdzalem w internecie i za taki uraz Hestia przyznaje od 5-25 %. Tyle mowi sie zlego o ZUS-ie a w moim przypadku tryb zalatwiania a takze wszelkie informacje w necie sa wrecz wzorcowe (nie mowiac, ze wszystko dostalem na pismie). Jak mam sformulowac odwolanie w sprawie krzywdzacego mnie odszkodowania powypadkowego z Hestii i czy sa szanse? Najbardziej boli mnie to, ze odszkodowanie otrzymalem bez komisji (osoba zalatwiajaca to w centrali w Sopocie w grudniu 2008 mowila, ze najpierw ma odbyc sie komisja i ze mam czekac na powiadomienie). Zastanawiam sie czy ta tak niskie odszkodowanie moze miec wplyw to, ze pracodawca "sponsoruje" ubezpieczenie, moze jestem naiwny ale my przeciez ciezko na to pracujemy, gdybym przewidzial jaki bedzie final to sam bym sie ubezpieczyl na wlasny koszt. Bardzo prosze o porade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Powoływanie na komisję lekarską przez firmy ubezpieczeniowe nie jest obligatoryjne, niektóre ubezpieczalnie decydują się na komisję, a niektóre oceniają uszczerbek na zdrowiu na podstawie przedstawionej dokumentacji medycznej. Jeśli posiadasz nowe zaświadczenia od lekarzy o leczeniu czy rehabilitacji, faktury o tym świadczące może warto przedstawić swe roszczenia ponownie składając do Hestii wniosek z odwołaniem o ponowne rozpatrzenie sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Przy skladaniu papierow dotyczacych szkody dolaczylem faktury za rehabilitacje. Nie zgadzam sie rowniez co do przyznanej wysokosci - 4 % skoro w "widelkach" za taki uszczerbek jest od 5 do 30 %. Na marginesie: rowniez w Hestii "doswiadczylem" wielokrotnych polaczen telefonicznych (z przekierowywaniem, muzyczka, blednymi informacjami, itd) - czytalem na forum o podobnym sposobie zalatwiania klientow w Hestii i potwierdzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...